II Poznańska Wiosna Sarmacka (8–10 maja 2014)

opublikowano: 2014-02-04 15:53
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Od 8 do 10 maja 2014 roku w Poznaniu trwać będzie II Poznańska Wiosna Sarmacka, czyli studencko-doktorancka konferencja naukowa poświęcona roli i historii sarmackiego mitu Polski jako przedmurza Europy. Organizatorzy czekają na zgłoszenia!
REKLAMA

Głównym celem konferencji, której temat brzmi „Znowu chciałby być przedmurzem i w pogańskiej krwi się pławić” – o roli i historii sarmackiego mitu Polski jako przedmurza, jest ponowne interdyscyplinarne podjęcie problematyki istnienia i znaczenia sarmackiego mitu przedmurza w dawnej Rzeczpospolitej, co jednocześnie stanowić będzie próbę wpisania się we współczesny dyskurs akademicki, który z różnych perspektyw badawczych mierzy się z zagadnieniem roli tradycji sarmackiej w rodzimej kulturze. Nie mniej ważna będzie próba przyjrzenia się fenomenowi sarmatyzmu na tle problematyki ogólnoeuropejskiej, a także popularyzacja dziedzictwa Rzeczypospolitej Obojga Narodów.

Do udziału w konferencji zaproszeni są studenci i doktoranci wszystkich kierunków humanistycznych. Referaty można wygłaszać w języku polskim oraz w wybranych językach kongresowych (angielski, niemiecki, rosyjski, francuski). Chęć wygłoszenia referatu w innym niż wymienione języku należy wcześniej zgłosić organizatorom. Przewidziany czas trwania referatu to 20 minut. Wszyscy uczestnicy konferencji wygłaszający referat w języku obcym proszeni są o przesłanie jego streszczenia w języku polskim do 15 kwietnia 2014 roku.

Zgłoszenia (zawierające abstrakt referatu) można przesyłać do 15 kwietnia 2013 wyłącznie drogą elektroniczną na adres: [email protected]">[email protected].">[email protected].

Przewidziana jest opłata konferencyjna, której dokładna wysokość zostanie podana w najbliższym czasie. Będzie ona obejmować koszty wyżywienia oraz materiałów konferencyjnych, natomiast koszty zakwaterowania uczestnicy ponoszą we własnym zakresie (organizatorzy służą pomocą w znalezieniu i zarezerwowaniu noclegu w Poznaniu).

W związku z ograniczoną liczbą miejsc organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wyboru abstraktów.

Organizatorami konferencji, która odbędzie się w dniach od 8 do 10 maja 2014 roku w Instytucie Filologii Polskiej UAM przy ulicy Fredry 10 oraz Instytucie Historii przy ulicy Św. Marcin 78, są:

Zakład Literatury Staropolskiej i Oświecenia Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM, Zakład Historii Nowożytnej do XVIII wieku Wydziału Historycznego UAM, Studenckie Koło Naukowe Miłośników Literatury Dawnej przy Instytucie Filologii Polskiej UAM i Studenckie Koło Naukowe Historyków im. Prof. Gerarda Labudy przy Instytucie Historii UAM.

Wszelkich informacji udzielają: Adam Andrzejewski ([[email protected]">[email protected]])">[email protected]]) i Tomasz Grala (["[email protected]":mailto:[email protected]]).

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Roman Sidorski
Historyk, redaktor, popularyzator historii. Absolwent Uniwersytetu Adama Mickiewicza. Przez wiele lat związany z „Histmagiem” jako jego współzałożyciel i członek redakcji. Jest współautorem książki „Źródła nienawiści. Konflikty etniczne w krajach postkomunistycznych” (2009). Współpracował jako redaktor i recenzent z oficynami takimi jak Bellona, Replika, Wydawnictwo Poznańskie oraz Wydawnictwo Znak. Poza „Histmagiem”, publikował między innymi w „Uważam Rze Historia”.

Wszystkie teksty autora
Mat. pras.
Ten news powstał w oparciu o informację prasową lub inne materiały poddane opracowaniu redakcyjnemu.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone