Instytut Pileckiego zaprasza na spotkanie online pt. „Od Banku Polskiego do Narodowego Banku Polskiego”

opublikowano: 2023-03-13 06:00
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Dlaczego w 1945 r. złotówka stała się banknotem? W środę 15 marca o godz. 18.00 Instytut Pileckiego zaprasza na dyskusję online „Od Banku Polskiego do Narodowego Banku Polskiego”. Transmisja dostępna będzie na platformie Zoom i Facebooku.
REKLAMA

Dlaczego w 1945 r. złotówka stała się banknotem? Dlaczego były na nim gramatyczne błędy? Skąd wziął się Narodowy Bank Polski i dlaczego zniknął Bank Polski? Jaka była rola NBP w gospodarce PRL?

Na te i inne pytania odpowie dr hab. Cecylia Leszczyńska z Zakładu Historii Gospodarczej Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego, autorka m.in. książki „Zarys historii polskiej bankowości centralnej”. Rozmowę poprowadzi dr hab. Andrzej Zawistowski z Ośrodka Badań nad Totalitaryzmami Instytutu Pileckiego, prof. SGH.

 Link do spotkania na platformie Zoom: LINK DO REJESTRACJI 

Spotkanie będzie również transmitowane na profilu Instytutu Pileckiego na Facebooku.

Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu „Klio w świecie ekonomii, czyli porozmawiajmy o gospodarce”. Poprzednie spotkania dostępne są na profilu YouTube Instytutu Pileckiego: LINK 

REKLAMA
Komentarze

O autorze

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone