Autor: Mat. pras.
Tagi: Internet, Newsy, Wydarzenia, Multimedia, Historia wojskowości, II wojna światowa, Europa
Opublikowany: 2020-06-27 13:15
Licencja: wolna licencja

Internetowy festiwal czołgów właśnie ruszył!

W ten weekend między 26 a 28 czerwca wszyscy zainteresowani historią i militariami będą mogli uczestniczyć w prawdziwym święcie czołgów – Tankfest Online 2020. W tym roku odbędzie się jednak bez udziału publiczności, ale za to z profesjonalną, pełną i różnorodną relacją na żywo.

Tankfest Online 2020, mat. pras.

Wydarzenie co roku przyciąga dziesiątki tysięcy miłośników broni pancernej do Bowington w Wielkiej Brytanii. Tym razem jednak ze względu na koronawirusa wszystkie atrakcje można zobaczyć online.

Główny punkt programu będzie miał miejsce w niedzielę, kiedy na słynnej Arenie zaprezentowane zostaną liczne czołgi w akcji. Wydarzenie poprowadzi kurator muzeum David Willey oraz Richard Cutland, kierownik relacji militarnych na Europę w Wargaming oraz wieloletni żołnierz-czołgista Royal Tank Regiment (RTR) brytyjskiej armii.

Towarzysząca pokazom gra komputerowa World of Tanks przyniesie ze sobą świeże spojrzenie na tegoroczne wydarzenie. Za jej pośrednictwem będą dokonywane porównania wybranych czołgów podczas transmisji na żywo. To dobra okazja do tego, aby zobaczyć niektóre z tych „mechanicznych bestii” podczas pojedynków. Od Tygrysów do T-34/85 pokazane zostaną mocne i słabe strony legendarnych jednostek, a widzowie poznają mnóstwo ciekawostek. Będzie to przykład edukacji w nowoczesnej formule z użyciem gry komputerowej.

Gdzie obejrzeć?

Wszystkie wydarzenia Tankfest Online 2020 będą relacjonowane na żywo przez oficjalne kanały World of Tanks i Muzeum Czołgów w Bowington, na Twitchu i YouTube. Szczegóły transmisji, plan atrakcji, konkursów i wydarzeń towarzyszących dostępny jest TUTAJ.

Partnerstwo twórców gry z Tankfest Online 2020 ma również wymiar wsparcia finansowego. W sklepie premium World of Tanks dla graczy przygotowane zostały specjalne oferty, a cały dochód z ich sprzedaży trafi do Muzeum Czołgów w Bowington, aby pomóc placówce w trudnych czasach pandemii koronawirusa.

Jak komentuje Richard Smith, Dyrektor Muzeum Czołgów w Bowington:

Cieszymy się, że uda nam się zrealizować to wydarzenie dla naszych fanów pomimo trudnych czasów. Dzięki World of Tanks przenosimy się do internetu i możemy pokazać naszą słynną Arenę ludziom z całego świata. Wsparcie charytatywne zapewni nam możliwość pokazywania naszej kolekcji jeszcze przez wiele lat.

Pokaz dynamiczny czołgu „Tygrys”, mat. pras.

Richard Cutland, kierownik relacji militarnych na Europę w Wargaming dodaje:

To przywilej móc wspierać to wydarzenie już od wielu, wielu lat. Korzystając z naszego doświadczenia w internecie cieszymy się, że możemy również uczyć naszych widzów opowiadając historie niesamowitych jednostek i współpracować z profesjonalistami z Muzeum Czołgów celem zachowywania pamięci historycznej. Od jeżdżących, prawdziwych czołgów przez porównania ich, aż do ekscytujących wydarzeń w grze, to zdecydowanie będzie najbardziej różnorodny Tankfest, jaki kiedykolwiek miał miejsce!

O Muzeum Czołgów w Bowington

Muzeum czołgów w Bowinton, Dorset przywraca do życia historię czołgów i ich załóg. Z ponad 300 czołgami z 26 krajów, Muzeum czołgów w Bowington na najlepszą i najbardziej historyczną kolekcję pojazdów pancernych na świcie. Zaczyna się ona na pierwszym powstałym czołgu czyli The Little Willie, a kończy na współczesnym Challenger 2. Potężna ekspozycja opowiada 100-letnią historię broni pancernej. W Muzeum 7 wielkich hal wypełnionych czołgami pozwoli Ci doświadczyć prawdziwych historii ostatniego stulecia. Muzeum Czołgów jest niezależną placówką i zarejestrowaną organizacją charytatywną. Odwiedź muzeum TUTAJ.

Polecamy e-book Mateusza Balcerkiewicza – „Wojna Jasia. Polski żołnierz w walce z bolszewikami”

Mateusz Balcerkiewicz
„Wojna Jasia. Polski żołnierz w walce z bolszewikami”
Wydawca: PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Liczba stron: 99
Format ebooków: PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN: 978-83-65156-34-1

Śledź nas!
Komentarze

O autorze
Mat. pras.
Ten news powstał w oparciu o informację prasową lub inne materiały poddane opracowaniu redakcyjnemu.

Wszystkie teksty autora

Pierwszy polski portal historyczny
ISSN: 1896-8651
Wydawca portalu
Michał Świgoń PROMOHISTORIA
ul. Koźmiana 2/89
01-606 Warszawa
telefon: 692 929 681
m.swigon@histmag.org
NIP 626-281-54-56
Numer konta: PL 33 1140 2004 0000 3802 7410 0716
Patronaty
Jak uzyskać patronat
Kontakt z redakcją
Mateusz Balcerkiewicz
redaktor naczelny
redakcja@histmag.org
telefon: 798 537 653
Reklamuj się u nas
Oferta reklamowa
Konkursy
Nasze konkursy