„Ja, wiedźma” pod patronatem Histmag.org

opublikowano: 2023-02-06 05:45
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Projekt „Ja, wiedźma” w założeniu ma być formą reminiscencji ofiar praktyk inkwizytorskich. Jeśli lubicie słowiańskie i nordyckie motywy, zobaczcie teledysk Agnieszki Suchy!
REKLAMA
Fot. screen z kanału YouTube


Agnieszka Suchy, znana jako Dziewanna, jest kompozytorką i wokalistką z Beskidu Śląskiego. Tworzy i wykonuje mistyczny folk inspirowany góralszczyzną, kulturą słowiańską i nordycką oraz cyklem o Wiedźminie. W 2019 r. wydała koncepcyjny długogrający album „Widziadło”. Laureatka Wirtualnych Gęśli za Folkową Płytę Roku 2019, finalistka Influencers LIVE Awards 2022. Za sprawą zwieńczonej sukcesem akcji crowdfundingowej zainicjowała projekt „Ja, wiedźma”. 
Utwór znajdziecie pod tym linkiem: LINK.

Pomysł zrodził się w wyniku zainteresowania postaciami szeptuch i sztuką zielarską oraz historią tzw. polowań na czarownice. Owocem tych inspiracji jest, utrzymany w klimacie poezji śpiewanej i folku, autorski utwór „Ja, wiedźma”, do którego powstał teledysk. Zainteresowani i zainteresowane mogą odbyć podróż w Tatry i Beskidy oraz wyruszyć szlakami Ziemi Cieszyńskiej, a to wszystko przy akompaniamencie pianina (Radomir Rakowski), wiolonczeli (Marta Kaźmierczak) i śpiewu Dziewanny. 

W teledysku pojawiają się m.in. ujęcia z Cieszyna. Partnerem projektu jest Muzeum Śląska Cieszyńskiego. Nad inicjatywą patronat obejmują m.in. portal Histmag.org czy Babskie Gusła. W nagraniach teledysku, przygotowywanego przez Oliwię Moroń, wzięli udział statyści, w tym członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Jarchuk” czy, w roli inkwizytora, Michał Jeżewski. Pieśń opowiada o dwóch wiedźmach (w tych rolach Dziewanna i Karolina Francuz), które wiodą spokojne życie u stóp Tatr. Kobiety nie wiedzą jednak, że ich tropem podąża już inkwizycja…

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Mat. pras.
Ten news powstał w oparciu o informację prasową lub inne materiały poddane opracowaniu redakcyjnemu.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone