Jak byli uzbrojeni żołnierze Wehrmachtu w 1939 roku? [video]

opublikowano: 2017-08-18 19:56
wolna licencja
poleć artykuł:
Jak wyglądał typowy żołnierz piechoty walczący w Wehrmachcie na początku II wojny światowej? Tego dowiecie się z odcinka popularnego vloga na kanale IrytujacyHistoryk w portalu YouTube! To właśnie tak uzbrojeni i wyposażeni niemieccy żołnierze zaatakowali Polskę we wrześniu 1939 roku.
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze

O autorze
Maciej Zaremba
Były redaktor naczelny Histmag.org (2017-2019). Absolwent historii i student politologii na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się historią nowożytną Polski, zwłaszcza życiem codziennym, publicznym i wojskowym społeczeństwa szlacheckiego Rzeczypospolitej oraz stosunkami polsko-moskiewskimi w XVI i XVII wieku. Wielbiciel gier video i literatury fantasy. Uważa, że historię należy popularyzować za pomocą wszelkich dostępnych środków popkultury, takich jak filmy, seriale, muzyka czy gry.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone