Jury nagrody Klio przystępuje do pracy

opublikowano: 2009-10-15 20:32
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Dzisiaj mija termin zgłaszania propozycji do najbardziej prestiżowej nagrody dla autorów książek historycznych w Polsce. Klio jak co roku zostaną wręczone podczas inauguracji Targów Książki Historycznej Nagrody te są przyznawane już od 14 lat.
REKLAMA

Klio przyznawane są przez niezależne jury w kilku kategoriach. W ostatnich latach, a także w obecnej edycji, uwzględnia się cztery kategorie:

  • autorska (indywidualny wkład autora w popularyzację historii);
  • edytorska (dla wydawcy za publikację interesujących serii, cykli itp.);
  • monografia naukowa (merytoryczny wkład w poznawanie historii);
  • inne, według uznania jury lub sugestii sponsorów (np. varsaviana).
Prezentacja listy laureatów na ostatnich Targach Książki Historycznej

W skład jury wchodzą znani historycy i publicyści: prof. dr hab. Tomasz Kizwalter, prof. dr hab. Jan Kieniewicz, prof. dr hab. Henryk Samsonowicz, prof. dr hab. Tomasz Szarota, prof. dr hab. Janusz Tazbir, red. Marian Turski („Polityka”) oraz red. Tomasz Łubieński („Nowe Książki”). Nagroda przyznawana jest od 1995 roku. Informacje o wszystkich laureatach z poszczególnych lat można znaleźć na stronach Porozumienia Wydawców Książki Historycznej – organizatora konkursu.

Zapraszamy też do lektury relacji z ubiegłorocznego rozdania nagród Klio, opublikowanej na łamach „Histmaga”. Również w tym roku zrelacjonujemy tę uroczystość i opublikujemy na naszych stronach wywiady z laureatami.

Zobacz też

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Kamil Janicki
Historyk, były redaktor naczelny „Histmag.org” (lipiec 2008 – maj 2010), obecnie prowadzi biuro tłumaczeń, usług wydawniczych i internetowych. Zawodowo zajmuje się książką historyczną, a także publicystyką historyczną. Jest redaktorem i tłumaczem kilkudziesięciu książek, głównym autorem i redaktorem naukowym książki „Źródła nienawiści. Konflikty etniczne w krajach postkomunistycznych” (2009) a także autorem około 700 artykułów – dziennikarskich, popularnonaukowych i naukowych, publikowanych zarówno w internecie, jak i drukiem (również za granicą).

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone