Autor: Reklama
Tagi: Reklamy, Książki, Ameryka Północna
Opublikowany: 2021-09-09 04:55
Licencja: wszystkie prawa zastrzeżone

Kamil Turecki – „Przerwane milczenie. Na gruzach World Trade Center. Polskie historie”

W książce „Przerwane milczenie. Na gruzach World Trade Center. Polskie historie” Kamil Turecki rozmawia z ludźmi, którzy przeżyli atak, z krewnymi ofiar, a także z Polakami, którzy pracowali przy odgruzowywaniu Strefy Zero. Książka pokazuje emocjonalne, pełne trudnych wspomnień relacje, a także niezwykle poruszający obraz amerykańskiej Polonii.
REKLAMA
Kamil Turecki
„Przerwane milczenie. Na gruzach World Trade Center. Polskie historie”
44,90 zł
Wydawca: Ringier Axel Springer Polska Sp. z o.o.
Rok wydania: 2021
Okładka: miękka
Liczba stron: 304
Premiera: 1 września 2021
ISBN: 978-83-8250-080-6
EAN: 9788382500806

1 września, tuż przed 20. rocznicą ataków na WTC, nakładem wydawnictwa Ringier Axel Springer Polska ukazała się książka dziennikarza Onetu Kamila Tureckiego „PRZERWANE MILCZENIE. Na gruzach World Trade Center. Polskie historie”.

W 20. rocznicę zamachu na World Trade Center do księgarń trafi książka przybliżająca historię Polaków, których życie na zawsze zmienił jeden dzień: 11 września 2001 roku. Autor, Kamil Turecki, rozmawia z ludźmi, którzy przeżyli atak, z krewnymi ofiar, a także z Polakami, którzy pracowali przy odgruzowywaniu Strefy Zero. Książka pokazuje emocjonalne, pełne trudnych wspomnień relacje, a także niezwykle poruszający obraz amerykańskiej Polonii.

– Zainspirowała mnie wizyta w 9/11 Memorial & Museum w Nowym Jorku. Amerykanie stworzyli miejsce wiecznej pamięci. Zależało mi na oddaniu głosu Polkom i Polakom, którzy przeżyli chwile grozy oraz bliskim ofiar ataków, byśmy i w naszym kraju pamiętali o tragicznych wydarzeniach. To były bardzo trudne rozmowy. Usłyszałem wstrząsające historie, obok których nie można przejść obojętnie. Czas nie leczy ran. Wydarzenia sprzed 20 lat do dziś mają wpływ na życie świadków i krewnych tych, którzy zginęli.

– mówi Kamil Turecki, autor książki „Przerwane milczenie”, dziennikarz Onetu.

Jeden z bohaterów książki, Jan Szumański, kierował pracami porządkowymi w niebezpiecznych zgliszczach i z bliska widział przerażające sceny, które już na zawsze wryły się w jego pamięć. Dopiero po 10 latach od tragicznych zamachów na World Trade Center po raz pierwszy pojawił się w Strefie Zero w Nowym Jorku. Po 20 latach zdecydował się przerwać milczenie. Książka Kamila Tureckiego to pełna zwrotów podróż przez życie Jana i jego najbliższych, którzy tuż przed stanem wojennym opuścili Polskę, by spełnić amerykański sen. Nowy Jork pokazał im jednak swoje mroczne oblicze. Najpierw bieda zaglądała Szumańskim w oczy, później pojawił się paraliżujący strach przed bezlitosnymi gangami. Kiedy wydawało się, że najgorsze już za nimi, nadszedł 11 września 2001 roku. 

Autor rozmawia też z Polakami, którzy przeżyli atak na WTC i krewnymi ofiar. Tragiczne wydarzenia 11 września 2001 r. do dziś odciskają na nich bolesne piętno, a apokaliptyczne obrazy wciąż mają przed oczami.

Książkę „Przerwane milczenie. Na gruzach World Trade Center. Polskie historie” zamówicie pod tym linkiem!

REKLAMA
Śledź nas!
Komentarze

O autorze
Pierwszy polski portal historyczny
ISSN: 1896-8651
Wydawca portalu
Michał Świgoń PROMOHISTORIA
ul. Koźmiana 2/89
01-606 Warszawa
NIP 626-281-54-56
Numer konta: PL 33 1140 2004 0000 3802 7410 0716
Patronaty
Jak uzyskać patronat
Kontakt z redakcją
Mateusz Balcerkiewicz
redaktor naczelny
Reklamuj się u nas
Oferta reklamowa
Konkursy
Nasze konkursy