Opublikowano
2019-03-08 12:02
Licencja
Wolna licencja

Kobiety polityki - startuje plebiscyt „Liga Histmaga”

Kleopatra, caryca Katarzyna II, Margaret Thatcher - to kobiety, które odegrały olbrzymią rolę w dziejach świata. Przy okazji Dnia Kobiet chcemy przypomnieć postaci słynnych niewiast i rozpocząć histmagową „Kobiety polityki. Liga Histmaga”, czyli rozgrywki pucharowe, w których nasi Czytelnicy mogą oddawać głosy na zawodniczki. Plebiscyt prowadzony będzie na naszym facebookowym profilu.


Na kartach historii złotymi zgłoskami zapisali się nie tylko dzielni wojownicy, rozsądni władcy czy politycy płci męskiej, ale także kobiety, które miały niebagatelny wpływ na losy ludzkości. Kobiety politykujące, bo o nich mowa, były władczyniami, politykami, naukowcami, myślicielkami, pisarkami itd. Tworząc histmagową „Ligę Kobiet” chcemy przypomnieć sylwetki kilku wyjątkowych postaci, które odegrały ważną rolę w dziejach świata.

Wspomniana liga będzie miała formę rozgrywek pucharowych. Redakcja Histmaga wytypowała 8 uczestniczek. Wśród nich znalazły się: Margaret Thatcher, Róża Luksemburg, królowa Jadwiga, caryca Katarzyna II, Elżbieta Batory, Kleopatra Wielka, Elżbieta I oraz Maria Teresa.

Ankieta będzie prowadzona na facebookowym profilu Histmaga. Startuje dzisiaj, czyli 8 marca, w Dniu Kobiet, o godzinie 18:00. Podczas pierwszego pojedynku głosujący będą mogli oddawać swoje głosy na wybrane kandydatki od piątku, 8 marca, do godziny 20.00 w niedzielę, 10 marca.

Przez osiem kolejnych tygodni nasi Czytelnicy będą mogli oddawać głosy w internetowej sondzie na te panie, które ich zdaniem miały większe dokonania. Najpierw rozegramy cztery pojedynki eliminacyjne, później nastąpią półfinały, a następnie wielki finał, który rozegramy już po przerwie świątecznej, czyli w dniach 26-28 kwietnia.

Zachęcamy do głosowania oraz komentowania!

Napisz komentarz
Regulamin komentarzy
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Redakcja

Redakcja Histmag.org

Wolna licencja – ten materiał został opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 Polska.

Redakcja i autor zezwalają na jego dowolny przedruk i wykorzystanie (również w celach komercyjnych) pod następującymi warunkami: należy wyraźnie wskazać autora materiału oraz miejsce pierwotnej publikacji – Portal historyczny Histmag.org, a także nazwę licencji (CC BY-SA 3.0) wraz z odnośnikiem do jej postanowień. W przypadku przedruku w internecie konieczne jest także zamieszczenie dokładnego aktywnego odnośnika do materiału objętego licencją.

UWAGA: Jeśli w treści artykułu nie zaznaczono inaczej, licencja nie dotyczy ilustracji i filmów dołączonych do materiału – w kwestii ich wykorzystania prosimy stosować się do wskazówek w opisie pod nimi lub – w razie ich braku – o kontakt z redakcją: redakcja@histmag.org