Koleje w Galicji Wschodniej

opublikowano: 2008-07-11, 08:59
wolna licencja
Warszawski Dom Spotkań z Historią zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Opowieści z Kresów”. 16 lipca będzie to podróż koleją po Kresach Południowo-Wschodnich.
reklama

Spotkanie „Za tandrem! Koleje w Galicji Wschodniej” poprowadzi Tomasz Kuba Kozłowski.

W programie m. in. opowieść o Stanisławie Rawicz-Kosińskim, budowniczym kolei galicyjskich, historia lwowskich pociągów popularnych i burzliwe dzieje dworca we Lwowie, a także anegdoty i facecje o kolejarzach, podróżnych oraz dworcowych restauracjach.

Uczestnicy spotkania będą mieli okazję obejrzeć oryginalny film dokumentalny z lat 30. – „Wycieczka pociągiem popularnym w dolinę Świcy”.

Organizatorzy przypominają, że spotkania z cyklu odbywają się w każdą trzecią środę miesiąca o godz. 18 w Sali Spotkań przy ulicy Karowej 20 w Warszawie.

Wstęp wolny.

Źródło: strona Domu Spotkań z Historią.

reklama
Komentarze
2008-07-12 14:35
Lata Błądzenia
Po przeczytaniu informacji, że na spotkaniu będzie o lwowskich pociągach i dziejach samego dworca we Lwowie, przypomniałam sobie opowieści mojego Taty, rodowitego lwowianina. Lwowianie mieli duże poczucie humoru i lubili zabawę, toteż przytoczę dwie zapamiętane humorystyczne „opowieści” mojego Tatki. „- Tatku, co znaczą litery P.K.P. na wagonach? - Płać Kolosalne Pieniądze, mój synku.” „Pan Kowalski przyjechał z wizytą do krewnych. Siedzi u nich tydzień, dwa – wreszcie krewniak trochę zniecierpliwiony tak długim pobytem gościa, zapytuje go pewnego dnia delikatnie: - Jak sądzisz, czy twoja żona i dzieci nie stęskniły się za tobą? Kowalski rozpromienił się i chwytając za rękę krewniaka, zawołał ze wzruszeniem: - Masz rację mój drogi! Zaraz do nich zadepeszuję by przyjechali.”
Odpowiedz
o autorze
Bożena Pierga
Ukończyła filologię polską (Uniwersytet Warszawski) i Polsko-Holenderskie Podyplomowe Studia Europejskie (UW i Maastricht University). Zawodowo zajmuje się redakcją i korektą tekstów. Interesuje się lingwistyką i psychologią. Jest poetką i pisarką, autorką tekstów dla dzieci i nie tylko.

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści, zawsze za darmo.

Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2025 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone