Kolejne święta przed szklanym ekranem

opublikowano: 2006-12-29 19:16
wolna licencja
poleć artykuł:
Analizując badania – przeprowadzone przez firmę AGB Nielsen Media Research – tym, bez czego Polacy nie wyobrażają sobie Świąt Bożego Narodzenia, jest niewątpliwie oglądanie telewizji.
REKLAMA

Zobacz też: Boże Narodzenie - historia i świąteczne tradycje

Nie po raz pierwszy, niestety, okazało się, że nasi rodacy nie potrafią spędzić dnia wolnego od pracy bez włączania telewizora. Nawet wtedy, kiedy przypada on na Boże Narodzenie.

Dane – dotyczące 25 i 26 grudnia br. – pokazują, że statystyczny Polak spędził w tych dniach przed telewizorem średnio 5 godzin i 58 minut. To o siedem minut dłużej niż w zeszłym roku.

W zdecydowanie największym stopniu jesteśmy wierni telenowelom, a życie ich bohaterów przeżywamy z równą - a być może czasem i większą – intensywnością jak swoje własne. Najchętniej oglądanym w trakcie świat programem okazała się telenowela „M jak miłość” – obejrzało ją 8,35 mln widzów. Drugie miejsce zajął konkurs muzyczny „Szansa na sukces”, który oglądało 6,33 mln osób, natomiast serial „Na dobre i na złe”, który zgromadził przed telewizorem 6,32 mln widzów, uplasował się na miejscu trzecim.

Pomimo gromów padających na nią z ust wielu krytyków telewizja publiczna nie oddaje palmy pierwszeństwa. Program TVP 2 przyciągnął uwagę najwiekszej liczby widzów – 23,6%, natomiast TVP 1 - 23,21%. Wśród nadawców niepublicznych zwyciężył Polsat, programy którego zainteresowały 18,46% widzów. Drugie miejsce - z wynikiem 14,79% oglądających - zajął TVN.

Żródło danych: AGB Nielsen Media Research

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Bożena Pierga
Ukończyła filologię polską (Uniwersytet Warszawski) i Polsko-Holenderskie Podyplomowe Studia Europejskie (UW i Maastricht University). Zawodowo zajmuje się redakcją i korektą tekstów. Interesuje się lingwistyką i psychologią. Jest poetką i pisarką, autorką tekstów dla dzieci i nie tylko.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone