Opublikowano
2006-12-29 20:16
Licencja
Wolna licencja

Kolejne święta przed szklanym ekranem

Analizując badania – przeprowadzone przez firmę AGB Nielsen Media Research – tym, bez czego Polacy nie wyobrażają sobie Świąt Bożego Narodzenia, jest niewątpliwie oglądanie telewizji.


Zobacz też: Boże Narodzenie - historia i świąteczne tradycje

Nie po raz pierwszy, niestety, okazało się, że nasi rodacy nie potrafią spędzić dnia wolnego od pracy bez włączania telewizora. Nawet wtedy, kiedy przypada on na Boże Narodzenie.
Dane – dotyczące 25 i 26 grudnia br. – pokazują, że statystyczny Polak spędził w tych dniach przed telewizorem średnio 5 godzin i 58 minut. To o siedem minut dłużej niż w zeszłym roku.

W zdecydowanie największym stopniu jesteśmy wierni telenowelom, a życie ich bohaterów przeżywamy z równą - a być może czasem i większą – intensywnością jak swoje własne. Najchętniej oglądanym w trakcie świat programem okazała się telenowela „M jak miłość” – obejrzało ją 8,35 mln widzów. Drugie miejsce zajął konkurs muzyczny „Szansa na sukces”, który oglądało 6,33 mln osób, natomiast serial „Na dobre i na złe”, który zgromadził przed telewizorem 6,32 mln widzów, uplasował się na miejscu trzecim.

Pomimo gromów padających na nią z ust wielu krytyków telewizja publiczna nie oddaje palmy pierwszeństwa. Program TVP 2 przyciągnął uwagę najwiekszej liczby widzów – 23,6%, natomiast TVP 1 - 23,21%. Wśród nadawców niepublicznych zwyciężył Polsat, programy którego zainteresowały 18,46% widzów. Drugie miejsce - z wynikiem 14,79% oglądających - zajął TVN.

Żródło danych: AGB Nielsen Media Research

Napisz komentarz
Regulamin komentarzy
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bożena Pierga

Ukończyła filologię polską (Uniwersytet Warszawski) i Polsko-Holenderskie Podyplomowe Studia Europejskie (UW i Maastricht University). Zawodowo zajmuje się redakcją i korektą tekstów. Interesuje się lingwistyką i psychologią. Jest poetką i pisarką, autorką tekstów dla dzieci i nie tylko. Od grudnia 2006 roku należy do redakcji „Histmag.org”.

Wolna licencja – ten materiał został opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 Polska.

Redakcja i autor zezwalają na jego dowolny przedruk i wykorzystanie (również w celach komercyjnych) pod następującymi warunkami: należy wyraźnie wskazać autora materiału oraz miejsce pierwotnej publikacji – Portal historyczny Histmag.org, a także nazwę licencji (CC BY-SA 3.0) wraz z odnośnikiem do jej postanowień. W przypadku przedruku w internecie konieczne jest także zamieszczenie dokładnego aktywnego odnośnika do materiału objętego licencją.

UWAGA: Jeśli w treści artykułu nie zaznaczono inaczej, licencja nie dotyczy ilustracji i filmów dołączonych do materiału – w kwestii ich wykorzystania prosimy stosować się do wskazówek w opisie pod nimi lub – w razie ich braku – o kontakt z redakcją: redakcja@histmag.org