Opublikowano
2019-11-06 09:06
Licencja
Wolna licencja

Konkurs: Imperium

W książce „Imperium. Podróż po Cesarstwie Rzymskim śladem jednej monety” Alberto Angela oprowadza czytelników po największym imperium świata starożytnego, podążając śladem jednej ówczesnej obiegowej monety – sesterca – która przechodzi z rąk do rąk. W naszym dzisiejszym konkursie możecie wygrać 4 egzemplarze tej publikacji!


Regulamin konkursu

Aby wziąć udział w naszym konkursie, należy w terminie do 19 listopada 2019 r. przesłać prawidłowe odpowiedzi na nasze pytania:

1. W jakich latach panował rzymski cesarz Marek Ulpiusz Trajan?
2. Czy w internetowej księgarni Wydawnictwa Czytelnik można kupić jeszcze inne książki Alberto Angela?

Odpowiedzi, wraz z imieniem, nazwiskiem, numerem telefonu i adresem zamieszkania uczestnika (przesłane dane wykorzystamy jedynie w wypadku wygranej w konkursie – przekażemy je wtedy fundatorowi nagród, by mógł je przesłać do adresatów, a same imiona i nazwiska zwycięzców opublikujemy), należy przesłać na adres mailowy: konkursy@histmag.org - w tytule maila prosimy wpisać: „Konkurs: Imperium”, w treści maila dodatkowo: „Mam ukończone 16 lat i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w zakresie niezbędnym do rozstrzygnięcia konkursu”.

Wśród wszystkich uczestników, którzy nadeślą prawidłowe odpowiedzi, rozdzielimy zgodnie z regulaminem:

Alberto Angela - „Imperium. Podróż po Cesarstwie Rzymskim śladem jednej monety” - okładka Tytuł: „Imperium. Podróż po Cesarstwie Rzymskim śladem jednej monety”
Tytuł oryginału: „Impero. Viaggio nell'Impero di Roma seguendo una moneta”
Autor: Alberto Angela
Przekład: Tamara Łozińska
Opracowanie graficzne: Katarzyna Konior
Wydawnictwo: Czytelnik
Rok wydania: listopad 2019
Wymiary: 145×205 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 552
ISBN: 978-83-07-03453-9
Cena: 68,00 zł

Fundatorem nagród jest Wydawnictwo Czytelnik.

Polecamy również nasze pozostałe konkursy.

Napisz komentarz
Regulamin komentarzy
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Magdalena Mikrut-Majeranek

Redaktor naczelna Histmag.org. Doktor nauk humanistycznych, kulturoznawca, historyk i dziennikarz. Autorka monografii "Historia Rozbarku i parafii św. Jacka w Bytomiu" oraz współautorka książek "Miasto jako wielowymiarowy przedmiot badań" oraz "Polityka senioralna w jednostkach samorządu terytorialnego", a także licznych artykułów naukowych. Miłośniczka teatru tańca współczesnego i dobrej literatury.

Wolna licencja – ten materiał został opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 Polska.

Redakcja i autor zezwalają na jego dowolny przedruk i wykorzystanie (również w celach komercyjnych) pod następującymi warunkami: należy wyraźnie wskazać autora materiału oraz miejsce pierwotnej publikacji – Portal historyczny Histmag.org, a także nazwę licencji (CC BY-SA 3.0) wraz z odnośnikiem do jej postanowień. W przypadku przedruku w internecie konieczne jest także zamieszczenie dokładnego aktywnego odnośnika do materiału objętego licencją.

UWAGA: Jeśli w treści artykułu nie zaznaczono inaczej, licencja nie dotyczy ilustracji i filmów dołączonych do materiału – w kwestii ich wykorzystania prosimy stosować się do wskazówek w opisie pod nimi lub – w razie ich braku – o kontakt z redakcją: redakcja@histmag.org