Konkurs im. Majera Bałabana na najlepsze prace magisterskie i doktorskie o Żydach i Izraelu

opublikowano: 2024-07-01 10:35
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Do 15 lipca trwa nabór zgłoszeń na Konkurs im. Majera Bałabana na najlepsze prace magisterskie i doktorskie o Żydach i Izraelu organizowany co dwa lata przez Żydowski Instytut Historyczny im. Emanuela Ringelbluma.
REKLAMA


Kto może zgłosić się na Konkurs?

Na Konkurs im. Majera Bałabana mogą zgłosić się autorzy i autorki obronionych prac magisterskich i doktorskich poświęconych Żydom lub Izraelowi, którzy obronili się nie wcześniej niż trzy lata kalendarzowe od daty ogłoszenia Konkursu (24 czerwca 2024 r.).

Praca może być zgłoszona tylko raz – niedopuszczalne jest zgłaszanie prac, które brały udział w poprzednich edycjach Konkursu.

Praca konkursowa musi być napisana w języku polskim lub (w przypadku prac napisanych w języku obcym) być obroniona na polskiej uczelni.

Jak zgłosić pracę na Konkurs?

Zgłoszenia na Konkurs odbywają się przez formularz, w którym należy załączyć wszystkie wymagane dokumenty. Formularz wraz z Regulaminem Konkursu i dokumentami jest dostępny na stronie internetowej Żydowskiego Instytutu Historycznego im. Emanuela Ringelbluma pod linkiem: https://www.jhi.pl/konkurs-balabana.

Harmonogram Konkursu

Zgłoszenia na Konkurs im. Majera Bałabana przyjmowane są do 15 lipca 2024 roku.

Wyniki konkursu ogłoszone zostaną 8 listopada 2024 r.

O Konkursie

Urodzony we Lwowie w 1877 roku Majer Bałaban jako pierwszy zastosował nowoczesne metody naukowe do badań nad dziejami polskich Żydów. Jego prace o Żydach lwowskich, krakowskich i lubelskich stanowią po dziś dzień istotne kompendia wiedzy na ten temat. Bałaban podkreślał znaczenie badań historii polsko-żydowskiej – zarówno jako integralnej części powszechnych dziejów Żydów, jak i kluczowego składnika historii Polski.

Od 2009 roku jego imię nosi organizowany przez Żydowski Instytut Historyczny im. Emanuela Ringelbluma konkurs naukowy na najlepsze prace magisterskie i doktorskie o Żydach i Izraelu. Wiele osób uczestniczących w naszych konkursach kontynuuje badania dotyczące tematyki żydowskiej, z sukcesem realizując kariery naukowe. Staramy się podtrzymywać kontakty z laureatami i laureatkami, dzięki czemu wiemy, że niektórzy, choć nie pracują naukowo, działają – jako nauczyciele lub społecznicy – w swoich środowiskach na rzecz propagowania wiedzy o dziejach i kulturze żydowskiej oraz poprawy stosunków polsko-żydowskich.

REKLAMA
Komentarze

O autorze

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone