Opublikowano
2017-08-15 12:21
Licencja
Prawa zastrzeżone

„Koronacje wizerunku Matki Bożej na przestrzeni dziejów” - konferencja w Częstochowie

W dniach 14-15 września odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Koronacje wizerunku Matki Bożej na przestrzeni dziejów”, na którą zaszczyt mają zaprosić Towarzystwo Historyczne im. Szembeków Oddział w Częstochowie, Instytut Historii Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza Oddział w Częstochowie oraz Warszawska Izba Gospodarcza. Konferencja pod naszym patronatem!


Spotkanie powiązane jest z obchodami Jubileuszu 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Rocznica pierwszej koronacji jest bowiem okazją do zaprezentowania problematyki związanej z kultem Matki Bożej na ziemiach Polskich. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym szczególnym dla Częstochowy wydarzeniu!

Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej w koronie Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej w koronie (fot. Robert Drózd, licencja: CC BY-SA 3.0 )

Zapraszamy także do odwiedzania strony Towarzystwa Historycznego im. Szembeków Oddział w Częstochowie na portalu Facebook i na stronę konferencji na Facebooku.

Napisz komentarz
Regulamin komentarzy
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Mat. pras.

Ten news powstał w oparciu o informację prasową lub inne materiały poddane opracowaniu redakcyjnemu.

Maciej Zaremba

Redaktor naczelny Histmag.org. Absolwent historii i student politologii na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się historią nowożytną Polski, zwłaszcza życiem codziennym, publicznym i wojskowym społeczeństwa szlacheckiego Rzeczypospolitej oraz stosunkami polsko-moskiewskimi w XVI i XVII wieku. Wielbiciel gier video i literatury fantasy. Uważa, że historię należy popularyzować za pomocą wszelkich dostępnych środków popkultury, takich jak filmy, seriale, muzyka czy gry.

Prawa zastrzeżone – ten materiał jest chroniony przez przepisy prawa autorskiego.

Kopiowanie, przedrukowywanie (poza dozwolonymi prawnie wyjątkami) wyłącznie za zgodą redakcji: redakcja@histmag.org