Autor: Reklama
Tagi: Reklamy, Książki, Beletrystyka, I wojna światowa i dwudziestolecie międzywojenne
Opublikowany: 2022-05-10 05:32
Licencja: wszystkie prawa zastrzeżone

Krzysztof Goluch – „W tajnej służbie II Rzeczypospolitej” Tom III i IV

Krzysztof Goluch w kolejnych tomach powieści „W tajnej służbie II Rzeczypospolitej” kontynuuje opisywanie losów Wiktora Adamczewskiego. W trzecim tomie bohater wikła się w relację uczuciową z córką szefa polskiego wywiadu, Elizą. Czwarty tom kładzie nacisk na sytuację polityczną. Wojna polsko–bolszewicka przybiera na sile. Trwają rozmowy wersalskie.
REKLAMA
Krzysztof Goluch
„W tajnej służbie II Rzeczypospolitej. Tom III. Zdrajca”
21,79 zł
Wydawca: Novae Res
Rok wydania: 2022
Okładka: miękka
Liczba stron: 338
ISBN: 978-83-8219-655-9
EAN: 9788382196559

Miłość, zemsta i tajemnice, których nie sposób rozwikłać

Między Elizą, córką szefa polskiego wywiadu, i Wiktorem Adamczewskim, sprawującym nad nią opiekę, pojawia się zaskakujące dla obojga uczucie. Tymczasem rodzice dziewczyny, podczas spotkania w siedzibie polskich służb wywiadowczych, wpadają na trop odkrycia, które może mieć wpływ na dalsze losy państwa polskiego. Wiktor udaje się na pogranicze, by dowiedzieć się, jakim sposobem służby radzieckie weszły w posiadanie polskich dokumentów. Wieniawa-Długoszowski knuje sprytną intrygę, dzięki której jego przyjaciel, Tomasz Grobel, będzie mógł opuścić więzienie i odzyskać dobre imię. Uwięzieni w trybach politycznej maszyny bohaterowie próbują wykorzystać wszelkie możliwości, by uporządkować swoje życie osobiste i przysłużyć się walce o odbudowę ojczyzny. Ale pogodzenie tych dwóch spraw nie zawsze idzie w parze.  

Książkę „W tajnej służbie II Rzeczypospolitej. Tom III. Zdrajca” zamówicie pod tym linkiem!

Krzysztof Goluch
„W tajnej służbie II Rzeczypospolitej. Tom IV. Fortel”
21,79 zł
Wydawca: Novae Res
Rok wydania: 2022
Okładka: miękka
Liczba stron: 390
ISBN: 978-83-8219-657-3
EAN: 9788382196573

Polityczne gry, niebezpieczne intrygi i ludzie, którzy są gotowi na wszystko, by ochronić swój kraj

Jerzy Dobrowolski dąży do włączenia w walkę o sprawę polską Zofii Jakimowicz, która dla ratowania męża zdecydowała się na współpracę z wywiadem sowieckim. Kierując się maksymą, że cel uświęca środki, podejmuje bardzo ryzykowną grę. W Niemczech Johann Wolf usiłuje odkryć, jak to się stało, że Polacy poznali plany operacji Wiosenne Słońce. Wnioski, do których dochodzi, są więcej niż zaskakujące... Tymczasem Wieniawa-Długoszowski przy pomocy fortelu stara się sfinalizować plan uwolnienia z więzienia Tomasza Grobla i zapewnienia bezpieczeństwa jego ukochanej. Wszystko to na tle realiów nasilającej się wojny polsko-bolszewickiej oraz trudnych dla młodego polskiego państwa rozmów wersalskich.  

Krzysztof Goluch

Urodził się w 1994 roku w Puławach. Mieszka w Pogonowie, małej miejscowości położonej w przepięknej dolinie Wieprza. Od małego uwielbiał słuchać o minionych wydarzeniach, później fascynowało go opowiadanie o przeszłości, a teraz ma ogromną satysfakcję z popularyzowania historii. W wolnych chwilach sam dużo czyta, głównie literaturę historyczną i sensacyjną, a także dobre kryminały. Jego zainteresowania, poza historią, to sport, kino i polityka.

W 2019 roku nakładem wydawnictwa Novae Res ukazała się jego debiutancka powieść, osadzona w realiach II wojny światowej, pt. Czerwona zemsta, a rok później wydana została jej kontynuacja. W tajnej służbie Rzeczypospolitej to nowa seria powieści osadzona w realiach najnowszej historii Polski.

Książkę „W tajnej służbie II Rzeczypospolitej. Tom IV. Fortel” zamówicie pod tym linkiem!

Polecamy również pozostałe książki, które Dom Wydawniczy Novae Res ma w swojej ofercie.

REKLAMA
Śledź nas!
Komentarze

O autorze
Pierwszy polski portal historyczny
ISSN: 1896-8651
Wydawca portalu
Michał Świgoń PROMOHISTORIA
ul. Koźmiana 2/89
01-606 Warszawa
NIP 626-281-54-56
Numer konta: PL 33 1140 2004 0000 3802 7410 0716
Patronaty
Jak uzyskać patronat
Kontakt z redakcją
Mateusz Balcerkiewicz
redaktor naczelny
Reklamuj się u nas
Oferta reklamowa
Konkursy
Nasze konkursy