Matury oraz egzaminy ósmoklasisty przełożone!

opublikowano: 2020-04-09 12:19
wolna licencja
poleć artykuł:
Czwartkowa konferencja premiera, ministra zdrowia i ministra edukacji narodowej przyniosła nowe informacje m.in. o terminach matur oraz egzaminów ósmoklasisty. Zostają one przesunięte i odbędą się z całą pewnością nie wcześniej, niż w drugiej połowie czerwca.
REKLAMA

9 kwietnia po 13:00 rozpoczęła się konferencja prasowa, w której wzięli wspólnie udział premier Mateusz Morawiecki, minister zdrowia Łukasz Szumowski oraz minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski. Oprócz informacji ogólnych dotyczących pandemii koronawirusa i związanych z tym działaniami rządu, obserwatorzy mogli dowiedzieć się nieco na temat terminów matur i egzaminów ósmoklasisty – zapadła decyzja o ich przesunięciu.

fot. Pixabay

Pierwotnie egzaminy ósmoklasisty miały odbyć się w dniach 21-23 kwietnia, z kolei matury trwać miały od 4 do 22 maja. Jak stwierdzono w czasie konferencji, egzaminy odbędą się z całą pewnością nie wcześniej niż w drugiej połowie czerwca. Choć nie podano ich dokładnej daty, to zaznaczono, że strona rządowa poinformuje o nowych terminach z trzytygodniowym, lub nawet miesięcznym wyprzedzeniem. Wszystko będzie zależeć oczywiście od tego, w jaki sposób będzie się rozwijać sytuacja z pandemią koronawirusa, na której wygaśnięcie oczekują ludzie w niemalże wszystkich krajach świata.

Co więcej, wydłużony zostanie czas zamknięcia szkół oraz przedszkoli – placówki będą nieczynne co najmniej do 26 kwietnia. Obecnie uczniowie mają obowiązek nauki zdalnej, w takim też trybie odbyły się dotychczas próbne egzaminy ósmoklasisty oraz maturalne. Minister Piontkowski zwrócił się również z apelem do uczniów, aby czas do połowy czerwca wykorzystali jako dodatkowe dni na przygotowanie do testów.

Źródła: fakty.interia.pl, tokfm.pl, warszawawpigulce.pl

Polecamy książkę: „Historia. Poradnik maturalny”

Sebastian Adamkiewicz, Karolina Sikała
„Historia. Poradnik maturalny”
cena:
Okładka:
miękka
Liczba stron:
160
Format:
135x200
Redakcja:
Michał Świgoń
ISBN:
978-83-62329-12-0
REKLAMA
Komentarze

O autorze
Paweł Czechowski
Ukończył studia dziennikarskie na Uniwersytecie Śląskim. W historii najbardziej pasjonuje go wiek XX, poza historią - piłka nożna.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone