Opublikowano
2009-05-15 23:36
Licencja
Wolna licencja

Media o „Źródłach nienawiści”

W tym dziale będziemy prezentować wybrane recenzje oraz inne publikacje medialne, poświęcone naszej książce: „Źródła nienawiści. Konflikty etniczne w krajach postkomunistycznych”.


Jeśli chcieliby Państwo przygotować publikację medialną poświęconą „Źródłom nienawiści”, tworzącym tę książkę ludziom lub problematyce poruszanej w niej poruszanej, chętnie udzielimy niezbędnych informacji - prosimy w tej sprawie o kontakt z Michałem Świgoniem: m.swigon@histmag.org, tel. 692929681. Prosimy także o informację, jeśli natkną się gdzieś Państwo w mediach na informację o naszej inicjatywie, której nie ma na poniższej liście.

8 września 2011 r.

Recenzja książki w Mówią Wieki. „Dla historyków z żyłką politologiczną to wyśmienita lektura” – ocenił naszą książkę recenzent, Piotr Gawlikowski.

9 lutego 2011 r.

O książce poinformował magazyn Komandos.

12 stycznia 2011 r.

Bardzo miłą dla nas opinię o publikacji napisała użytkowniczka serwisu: Lubimy czytać.

3 stycznia 2011 r.

Recenzję książki opublikował wortal literacki Granice.pl

1 marca 2010 r.

Na stronach marcowego wydania miesięcznika „Mówią Wieki” ukazała się obszerna, stronicowa recenzja publikacji. „Polecam uważnej lekturze” – napisał o książce recenzent, Bogdan J. Krawczyk.

7 stycznia 2010 r.

Tygodnik katolicki „Gość Niedzielny”, jeden z najpopularniejszych tygodników opiniotwórczych w Polsce, opublikował notkę recenzencką dotycząca naszej książki: „Grupa entuzjastów, dobry pomysł, determinacja. Tak rodzą się rzeczy wielkie, a przynajmniej ważne. Tym razem grupą zapaleńców są historycy i politologowie skupieni wokół portalu Histmag.org (...)” – pisze dziennikarz tygodnika, Sebastian Musioł.

2 stycznia 2010 r.

Ukazał się styczniowy numer czołowego polskiego magazynu studenckiego „Dlaczego?” zawierający obszerny wywiad z redaktorami „Źródeł nienawiści”: Michałem Świgoniem i Kamilem Janickim. Rozmowę przeprowadził Janusz Schwertner.

11 listopada 2009 r.

Serwis Stacja Kultura opublikował recenzję „Źródeł nienawiści”.

19 października 2009 r.

Czołowy polski tygodnik opiniotwórczy – „Newsweek” – opublikował notkę recenzencką „Źródeł nienawiści”. Książka została wyróżniona oceną 4/5.

7 października 2009 r.

Serwis internetowy Valkiria Network opublikował recenzję naszej publikacji.

28 września 2009 r.

Recenzję książki opublikowano na stronach wortalu „Refugee.pl – Gazeta Uchodźców”.

24 września 2009 r.

Obszerny wywiad z Kamilem Janickim, poświęcony „Źródłom nienawiści”, opublikował Portal Spraw Zagranicznych.

9 września 2009 r.

„Źródła nienawiści” podręcznikiem akademickim! Książka będzie wykorzystywana przez wykładowców akademickich na zajęciach socjologicznych (socjologia konfliktu), politologicznych i historycznych. Cieszymy się, że zostaliśmy w tak miły sposób wyróżnieni przez środowisko akademickie.

1 września 2009 r.

Recenzja „Źródeł nienawiści” ukazała się w miesięczniku społeczno-kulturalnym „Śląsk”.

24 sierpnia 2009 r.

Recenzję „Źródeł nienawiści” opublikował portal DlaStudenta.pl

17 sierpnia

O naszej książce w krótkim fleszu w programie informacyjnym „Studio Kultura – Informacje” poinformowała TVP Kultura.

1 sierpnia 2009 r.

Ruszyła kampania promocyjna książki w prasie historycznej – reklamy ukazały m.in. na stronach „Mówią Wieki”, „Odkrywcy” i „Karty”.

30 lipca 2009 r.

Recenzja „Źródeł nienawiści” ukazała się na stronach wortalu „Konflikty.pl”.

24 lipca 2009 r.

„Źródła nienawiści” w radiu Tok FM! – prezentujemy zapis audycji z udziałem autorów książki: Kamila Janickiego i Sławomira Lucjana Szczesia.


Pobierz na twardy dysk - 18,5 MB

O naszej publikacji obszernie poinformowała Polska Agencja Prasowa.

15 czerwca 2009 r.

Relację z premiery publikacji opublikował portal Wiadomosci24.pl. Jej autorem jest Marek Iwaniszyn – laureat nagrody: Dziennikarz Obywatelski 2008 r.

12 czerwca 2009 r.

Regionalny portal internetowy Moje Miasto Kraków opublikował relację z premiery „Źródeł nienawiści”.

11 czerwca 2009 r.

Serwis ModnyKrakow.pl opublikował krótką relację z premiery naszej książki.


Wortal Valkiria.net opublikował galerię zdjęć z premiery „Źródeł nienawiści”.

9 czerwca 2009 r.

Recenzję „Źródeł nienawiści” opublikował portal internetowy TVN24.pl. Zapraszamy do lektury.

Portal Spraw Zagranicznych opublikował zapowiedź naszej publikacji wraz z zaproszeniem na jej premierę.

Zapowiedź „Źródeł nienawiści” opublikował portal Modny Kraków.

8 czerwca 2009 r.

O premierze naszej książki poinformował serwis kulturalny portalu Wirtualna Polska.

Notkę o premierze „Źródeł nienawiści” opublikował „Dziennik Polski” z Krakowa.

7 czerwca 2009 r.

Zapowiedź książki opublikował wortal Valkiria.net.

5 czerwca 2009 r.

Bogatą informację poświęconą naszej książce opublikował serwis Uczyć się z historii, realizowany przez Fundację Ośrodka Karta.

4 czerwca 2009 r.

Czołowy krakowski serwis informacyjny Moje Miasto Kraków opublikował obszerny wywiad z redaktorem naczelnym „Histmag.org” oraz redaktorem i współautorem „Źródeł nienawiści”, Kamilem Janickim.

22 maja 2009 r.

Wywiad poświęcony naszej książce: „Źródła nienawiści. Konflikty etniczne w krajach postkomunistycznych”, który wyemitowała na żywo górnośląska stacja telewizyjna Sfera TV.

Powrót do strony głównej książki

Napisz komentarz
Regulamin komentarzy
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Michał Świgoń

Założyciel i wydawca „Histmag.org”. Odpowiada za działania promocyjne serwisu, kontakt z reklamodawcami oraz z Czytelnikami i szeroko pojęte kwestie marketingowe. Jako dziennikarz współpracował z mediami ogólnopolskimi, regionalnymi i lokalnymi. Magister politologii Uniwersytetu Śląskiego (specjalność medioznawcza), ukończył również studia z zakresu marketingu.

Wolna licencja – ten materiał został opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 Polska.

Redakcja i autor zezwalają na jego dowolny przedruk i wykorzystanie (również w celach komercyjnych) pod następującymi warunkami: należy wyraźnie wskazać autora materiału oraz miejsce pierwotnej publikacji – Portal historyczny Histmag.org, a także nazwę licencji (CC BY-SA 3.0) wraz z odnośnikiem do jej postanowień. W przypadku przedruku w internecie konieczne jest także zamieszczenie dokładnego aktywnego odnośnika do materiału objętego licencją.

UWAGA: Jeśli w treści artykułu nie zaznaczono inaczej, licencja nie dotyczy ilustracji i filmów dołączonych do materiału – w kwestii ich wykorzystania prosimy stosować się do wskazówek w opisie pod nimi lub – w razie ich braku – o kontakt z redakcją: redakcja@histmag.org