Media o nas

opublikowano: 2008-10-01 08:03
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Coraz częściej w mediach pojawiają się informacje o „Histmag.org”. Tym działem chcielibyśmy podziękować dziennikarzom, którzy — nie szukając na siłę sensacji - postanowili napisać o grupie młodych ludzi, budujących od zera największy polski portal historyczny.
REKLAMA

Jeśli chcieliby Państwo przygotować artykuł / inny materiał poświęcony „Histmagowi” i tworzącym go ludziom, chętnie udzielimy niezbędnych informacji - prosimy w tej sprawie o kontakt z Michałem Świgoniem: [email protected]">[email protected],">[email protected], tel. 692929681. Prosimy także o informację, jeśli natkną się gdzieś Państwo w mediach na informację o naszej inicjatywie, której nie ma na poniższej liście.

marzec-kwiecień 2011 r.

Kampania promocyjna plebiscytu Historia Zebrana, realizowana przez Histmag.org we współpracy z Granice.pl.

Przykładowe informacje w mediach:

  • Polska Agencja Prasowa - depeszę przedrukowało kilkadziesiąt serwisów naukowych i literackich
  • Wypowiedź dla górnośląskiej telewizji SferaTV
  • „Tygodnik Powszechny”
  • Wiadomosci24.pl
  • Wirtualna Polska

Reklamy prasowe w „Archeologii Żywej” i w „Odkrywcy”:

14 marca 2011 r.

O warsztatach dziennikarskich, realizowanych przez redakcję Histmag.org, informują liczne media regionalne i specjalistyczne, m.in. portale: ngo.pl, mmkrakow.pl, dlastudenta.pl.

21 lutego 2011 r.

Histmag.org – obok „Rzeczpospolitej” – patronem medialnym „Wielkiego Testu z Historii”. Informacja o naszym portalu została przedstawiona przez prezenterów programu, cieszącego się oglądalnością 3 milionów telewidzów.

18 lutego 2011 r.

Wywiad z Sebastianem Adamkiewiczem na łamach portalu OX.pl.

4 lutego 2011 r.

Wortal literacki Granice.pl opublikował recenzję ksiażki „Z Miodowej na Bracką”.

2 lutego 2011 r.

„Samo bycie portalem historycznym już nie wystarcza” – rozmowę z redaktorem naczelnym Histmag.org opublikował wortal Historia i Media.

15 listopada 2010 r.

Portal Onet.pl publikuje obszerny materiał poświęcony animozjom śląsko-zagłębiowskim. Tło historyczne nakreśla redaktor naczelny Histmag.org, Michał Świgoń.

listopad 2010 r.

Histmag.org na Targach Książki w Krakowie - największej imprezie wydawniczej w kraju.

Informacja na nasz temat pojawiła się m.in. w oficjalnej informacji prasowej Targów. Szeroko zaprezentowaliśmy naszą nową publikację: „Historia. Poradnik maturalny”

reklamowaną w prasie historycznej i w serwisach branżowych.

28 października 2010 r.

Wychodzi siódmy numer E-magazynu „Czytam”, pierwszy współtworzony przez redakcję Histmag.org - na stronach periodyku pojawiają się przedruki najciekawszych artykułów z naszego portalu. Strona WWW: http://www.czytam.wwpol.pl/

październik 2010 r.

Aktywna kampania promocyjna IX Turnieju Historycznego – reklamy prasowe m.in. w „Mówią Wieki”, „Odkrywcy” i „Karcie”, informacje na stronach Gazeta.pl, w Dzienniku Internautów, portalu WP.pl, Granice.pl, Kulturatka.pl, Cogito.com.pl, valkiria.net, psz.pl i innych.

O Turnieju poinformowała także górnośląska telewizja SferaTV.

wrzesień 2010 r.

Histmag.org nawiązał stałą współpracę z redakcją platformy salon24.pl – najciekawsze artykuły naszych publicystów są publikowane na stronie głównej Salonu.

1 września 2010 r.

Na stronach OX.pl zaprezentowano rozmowę z redaktorem „Histmag.org”, Sebastianem Adamkiewiczem, poświęconą kampanii wrześniowej.

2 sierpnia 2010 r.

Portal regionalny Ox.pl prezentuje zapis rozmowy z członkiem redakcji „Histmag.org”, Tomaszem Leszkowiczem, na temat powstania warszawskiego.

18 maja 2010 r.

Społecznościowy serwis dziennikarstwa obywatelskiego Wiadomości24.pl, opisując tegoroczną maturę z historii, powołał się na opinie użytkowników naszego portalu.

1 marca 2010 r.

Na stronach marcowego wydania miesięcznika „Mówią Wieki” ukazała się obszerna, stronicowa recenzja naszej publikacji: „Źródła nienawiści. Konflikty etniczne w krajach postkomunistycznych”. „Polecam uważnej lekturze” – napisał o książce recenzent, Bogdan J. Krawczyk.

15 stycznia 2010 r.

Na antenie Radia TOK FM wyemitowano obszerną rozmowę z redaktorką naszego portalu – Grażyną Latos – poświęconą życiu i twórczości znanej szwedzkiej pisarki, Astrid Lindgren.

7 stycznia 2010 r.

Tygodnik katolicki „Gość Niedzielny”, jeden z najpopularniejszych tygodników opiniotwórczych w Polsce, opublikował notkę recenzencką dotycząca naszej książki: „Źródła nienawiści”. „Grupa entuzjastów, dobry pomysł, determinacja. Tak rodzą się rzeczy wielkie, a przynajmniej ważne. Tym razem grupą zapaleńców są historycy i politologowie skupieni wokół portalu Histmag.org (...)” – pisze dziennikarz tygodnika, Sebastian Musioł.

2 stycznia 2010 r.

Ukazał się styczniowy numer czołowego polskiego magazynu studenckiego „Dlaczego?” zawierający obszerny wywiad z członkami naszej redakcji: Michałem Świgoniem i Kamilem Janickim. Rozmowę przeprowadził Janusz Schwertner.

8 grudnia 2009 r.

Krótki spot reklamowy naszego portalu emitowany jest przed każdym filmem prezentowanym w ramach akcji Żywe kadry historii, realizowanej w wybranych kinach w całej Polsce przez fundację „Filmowa Warszawa”. Akcja ma charakter długofalowy.

26 listopada 2009 r.

O organizowanej przez nas podczas Targów Książki Historycznej konferencji „Historia z internetu”, poinformowała PAP i liczne media internetowe.

11 listopada 2009 r.

Serwis Stacja Kultura opublikował recenzję „Źródeł nienawiści”.

19 października 2009 r.

Czołowy polski tygodnik opiniotwórczy – „Newsweek” – opublikował notkę recenzencką, poświęconą książce „Źródła nienawiści. Konflikty etniczne w krajach postkomunistycznych.

19 października 2009 r.

Na informacje zawarte w artykule Kamila Janickiego Armenia i Turcja doszły do porozumienia. Czy aby na pewno? powołuje się rosyjska agencja informacyjna Regnum. Polskie tłumaczenie (niewprawne gramatycznie, ale pozwalające zrozumieć sens tekstu) można znaleźć na stronach Google Tłumacz.

6-15 października 2009 r.

O starcie naszego VIII Turnieju Historycznego poinformowały liczne media. Wśród nich: „Gazeta Wyborcza”, Wirtualna Polska, Onet.pl, Dziennik internautów, liczne wortale internetowe, strony internetowe szkół. O Turnieju poinformowała również w swojej depeszy Polska Agencja Prasowa. Dziękujemy!

1 października 2009 r.

Reklama VIII Turnieju Historycznego ukazała się w miesięcznikach: „Odkrywca”, „Mówią Wieki” oraz w kwartalniku „Karta”.

24 września 2009 r.

Obszerny wywiad z Kamilem Janickim, poświęcony „Źródłom nienawiści”, opublikował Portal Spraw Zagranicznych.

9 września 2009 r.

„Źródła nienawiści” podręcznikiem akademickim! Książka będzie wykorzystywana przez wykładowców akademickich na zajęciach socjologicznych (socjologia konfliktu), politologicznych i historycznych. Cieszymy się, że zostaliśmy w tak miły sposób wyróżnieni przez środowisko akademickie.

31 sierpnia 2009 r.

Logo naszego portalu, jako oficjalnego partnera Wielkiego Testu z historii, ukazało się na ekranach milionów telewizorów.

24 sierpnia 2009 r.

Recenzję „Źródeł nienawiści” opublikował portal DlaStudenta.pl

24 lipca 2009 r.

Jesteśmy w radiu Tok FM – poniżej zapis audycji z udziałem redaktora naczelnego „Histmag.org” Kamila Janickiego i Sławomira Lucjana Szczesia.


Pobierz na twardy dysk - 18,5 MB

O naszej publikacji obszernie poinformowała Polska Agencja Prasowa.

15 czerwca 2009 r.

Relację z premiery naszej publikacji opublikował portal Wiadomosci24.pl. Jej autorem jest Marek Iwaniszyn – laureat nagrody: Dziennikarz Obywatelski 2008 r.

12 czerwca 2009 r.

Regionalny portal internetowy Moje Miasto Kraków opublikował relację z premiery „Źródeł nienawiści”.

11 czerwca 2009 r.

Serwis ModnyKrakow.pl opublikował krótką relację z premiery naszej książki.

5 czerwca 2009 r.

Bogatą informację poświęconą naszej książce „Źródła nienawiści. Konflikty etniczne w krajach postkomunistycznych opublikował serwis Uczyć się z historii, realizowany przez Fundację Ośrodka Karta.

4 czerwca 2009 r.

Czołowy krakowski serwis informacyjny Moje Miasto Kraków opublikował obszerny wywiad z redaktorem naczelnym „Histmag.org”, Kamilem Janickim.

22 maja 2009 r.

Wywiad poświęcony naszej ksiażce: „Źródła nienawiści. Konflikty etniczne w krajach postkomunistycznych”, który wyemitowała na żywo górnośląska stacja telewizyjna Sfera TV.

Część druga wywiadu

1 kwietnia 2009 r.

W materiale Polskiego Radia dla zagranicy poświęconym kontrowersyjnej książce Pawła Zyzaka wypowiedzieli się poseł Parlamentu Europejskiego Wojciech Roszkowski, marszałek Sejmu Bronisław Komorowski oraz redaktor naczelny portalu „Histmag.org” Kamil Janicki. Zapraszamy do wysłuchania materiału przygotowanego przez Alicję Baczyńską.

20 marca 2009 r.

O współpracy portalu „Histmag.org” i Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego szeroko poinformowała Polska Agencja Prasowa. Przedruk depeszy można znaleźć na stronach: PAP – Nauka w Polsce.

12 marca 2009 r.

„Wiedza i Edukacja” – wortal poświęcony najnowszym trendom w edukacji, opublikował informację poświęconą współpracy „Histmag.org” i Wydawnictwa UJ.

Jeden z czołowych portali informacyjno-społecznościowych w Małopolsce: Moje Miasto Kraków w depeszy: „Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego promuje się w Internecie” poinformował o nawiązaniu współpracy pomiędzy wydawnictwem najstarszego polskiego uniwersytetu i naszym portalem.

19 lutego 2009 r.

„Polska: Dziennik Łódzki” informuje o wykładzie naszego publicysty.

3 lutego 2009 r.

Fragment wywiadu z redaktorem naczelnym „Histmag.org” Kamilem Janickim został wyemitowany w Polskim Radiu dla zagranicy. Materiał poświęcony karykaturze czasów PRL-u można odsłuchać w serwisie internetowym radia.

11 grudnia 2008 r.

Redakcja Jaworznickiego Portalu Informacyjnego „Jaworznianin.pl” opisuje spotkanie z członkiem redakcji „Histmaga”, które odbyło się w ramach cyklu „Spotkanie z dziennikarstwem” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworznie. Autorem tekstu jest Marek Iwaniszyn.

1 grudnia 2008 r.

Ukazuje się grudniowy numer miesięcznika „Mówią Wieki”, zawierający obszerny wywiad z redaktorem naczelnym „Histmag.org”, Kamilem Janickim, poświęcony naszej pracy. Wywiad przeprowadzili: Jarosław Krawczyk i Mateusz Borucki.

_|

|

|

|

28 listopada 2008 r.

„Nowy Dziennik” - nowojorska gazeta codzienna Polonii z USA prezentuje artykuł poświęcony Amazonkom - „Amazonki z Masłomęcza”, w którego autor — Marek Kusiba — cytuje m.in. opinie użytkowników forum.histmag.org.

28 listopada 2008 r.

Portal Moje Miasto Warszawa prezentuje krótki artykuł poświęcony seminarium Nowe spojrzenie na historię – historia w Internecie. Autorka: Agnieszka Kminikowska.

27 listopada 2008 r.

O „Histmagowym” seminarium Nowe spojrzenie na historię – historia w Internecie

pisze także racjonalista.pl.

26 listopada 2008 r.

„Dziennik Internautów” - jedno z czołowych mediów internetowych poświęcone branży IT w Polsce, zamieszcza informację poświęconą seminarium „Nowe spojrzenie na historię – historia w Internecie”.

25 listopada 2008 r.

O „Histmagowym” seminarium Nowe spojrzenie na historię – historia w Internecie

informuje portal Onet.pl.

24 listopada 2008 r.

Serwis informacyjny Polskiej Agencji Prasowej publikuje depeszę poświęconą współorganizowanemu przez „Histmag.org” i Porozumienie Wydawców Książki Historycznej multimedialnemu seminarium Nowe spojrzenie na historię – historia w Internecie.

23 listopada 2008 r.

W „Trochę kultury” — niedzielnym, porannym paśmie kulturalnym Polskiego Radia Białystok, pojawia się informacja o naszym portalu, wraz z rozmową na żywo z jego założycielem, Michałem Świgoniem.

10 listopada 2008 r.

Serwis naukowy Polskiej Agencji Prasowej publikuje depeszę, poświęconą w całości naszemu portalowi. Jej autorem jest Szymon Zdziebłowski. Z jej treścią można zapoznać się m.in. na stronie Nauka w Polsce.

3 listopada 2008 r.

Pojawia się listopadowe wydanie miesięcznika „Odkrywca”, zawierające m.in. półstronicową reklamę VII Turnieju Historycznego.

31 października 2008 r.

Siedmiominutowy program telewizyjny poświęcony w całości „Histmagowi” emituje górnośląska stacja telewizyjna SferaTV. W programie m.in.: prezentacja naszej witryny, rozmowa z założycielem „Histmag.org” - Michałem Świgoniem, a także wywiad z historykiem, Maciejem Droniem, poświęcony „Histmagowi” i problematyce funkcjonowania treści historycznych w internecie. Autorka: Bożena Langner. Zobacz nagranie:

23 października 2008 r.

O rocznicy istnienia naszego portalu informuje serwis Książki, wchodzący w skład portalu Wirtualna Polska.

Odnośnik do tekstu: Urodziny histmag.org

22 października 2008 r.

„Histmag.org”, jako jedna z trzech witryn edukacyjnych w naszym kraju, polecany jest na oficjalnej polskiej stronie „Firefoxa”: http://pl.www.mozilla.com/pl/firefox/central/#feature-learn - jednej z najpopularniejszych i najlepszych przeglądarek internetowych, używanej na co dzień przez naszą redakcję.

11 października 2008 r.

Tygodnik „Polityka” szeroko opisuje problematykę historii konfliktu w Osetii. Autor publikacji „Pasterze z mieczami” — Jędrzej Winiecki — opiera się m.in. na artykule Gruzja-Osetia Południowa. O co ta wojna?, powołując się na opinię redaktora naczelnego „Histmag.org”, Kamila Janickiego.

Tekst można znaleźć pod adresem:

http://www.polityka.pl/pasterze-z-mieczami/Lead33,1143,270045,18/

8 października 2008 r.

„Gazeta Wyborcza” w Katowicach szeroko opisuje nasz portal na swoich łamach. Autorka: Iwona Sobczyk.

W tym i w kolejnym dniu strona główna portalu: katowice.gazeta.pl jest wzbogacona następującą czołówką:

7 października 2008 r.

Ukazuje się październikowe wydanie „Mówią Wieki” z półstronicową reklamą VII Turnieju Historycznego.

6 października 2008r.

„Życie Bytomskie” — tygodnik miejski ukazujący się w Bytomiu i w Radzionkowie publikuje artykuł poświęcony historii i obecnemu funkcjonowaniu naszego portalu. Autor: Marcin Hałaś.

1 października 2008r.

O rocznicy funkcjonowania naszego portalu informuje także w popołudniowym programie katowickie Radio eM 107,6 FM.

1 października 2008 r.

Wiadomości24.pl — czołowy polski portal dziennikarstwa obywatelskiego publikuje materiał poświęcony „Histmag.org”. Autor: Marek Iwaniszyn.

1 października 2008 r.

Jeden z czołowych portali informacyjno-społecznościowych Aglomeracji Górnośląskiej: MMSilesia.pl zamieszcza wywiad z założycielem „Histmag.org”, Michałem Świgoniem. Autor: Marcin Nowak.

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Redakcja
Redakcja Histmag.org

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone