„Miasto w procesie przemian od czasów nowożytnych po współczesność” – międzynarodowa konferencja we Wrocławiu!

opublikowano: 2017-05-31 19:53
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Instytut Historyczny Uniwersytetu Wrocławskiego, Instytut Filologii Romańskiej UWr oraz Centrum Historii Zajezdnia zapraszają na międzynarodową konferencje naukową „Miasto w procesie przemian od czasów nowożytnych po współczesność”, która odbędzie się we Wrocławiu w dniach 8-10 VI 2017 roku. Konferencja pod naszym patronatem!
REKLAMA

Konferencja została podzielona na dwie części: „Miasto w procesie przemian w epoce nowożytnej” oraz „Miasto w procesie przemian od 1918 roku do dziś”.

Intencją organizatorów jest zwrócenie uwagi na problemy dotykające mieszkańców miasta, w którym dokonują się zmiany polityczne, społeczne i ekonomiczne. Zależy nam na interdyscyplinarności obrad, jak również na ich umiędzynarodowieniu, dlatego zaproszenie skierowaliśmy do młodych badaczy oraz doktorantów (historyków, historyków sztuki, architektów, urbanistów, etnologów, antropologów, kulturoznawców, socjologów, literaturoznawców, psychologów) z kraju i z zagranicy – zapowiadają.

Konferencji towarzyszyć będzie dyskusja ekspercka zatytułowana „Borykając się z wolnością. Przemiany ekonomiczne, społeczne i mentalnościowe we Wrocławiu w okresie transformacji ustrojowej 1980-2016.”

Programy obu części konferencji można znaleźć:

  • TUTAJ program I części: „Miasto w procesie przemian w epoce nowożytnej”
  • TUTAJ program II części: „Miasto w procesie przemian od 1918 roku do dziś”
REKLAMA
Komentarze

O autorze
Mat. pras.
Ten news powstał w oparciu o informację prasową lub inne materiały poddane opracowaniu redakcyjnemu.

Wszystkie teksty autora
Maciej Zaremba
Były redaktor naczelny Histmag.org (2017-2019). Absolwent historii i student politologii na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się historią nowożytną Polski, zwłaszcza życiem codziennym, publicznym i wojskowym społeczeństwa szlacheckiego Rzeczypospolitej oraz stosunkami polsko-moskiewskimi w XVI i XVII wieku. Wielbiciel gier video i literatury fantasy. Uważa, że historię należy popularyzować za pomocą wszelkich dostępnych środków popkultury, takich jak filmy, seriale, muzyka czy gry.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone