Michał Kubicz – „Liwia. Matka bogów”

opublikowano: 2021-04-06 05:15
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Książka „Liwia. Matka bogów” to czwarta część rzymskiej sagi Michała Kubicza. Powieść poświęcona jest młodości Liwii – najbardziej nietuzinkowej kobiety wczesnego cesarstwa rzymskiego, obdarzonej wręcz legendarną inteligencją. Ukazuje drogę, jaką młoda patrycjuszka musiała przebyć, by wejść na szczyt rzymskiej polityki i zająć miejsce u boku Oktawiana Augusta.
REKLAMA
Michał Kubicz
„Liwia. Matka bogów”
cena:
49,90 zł
Wydawca:
Michał Kubicz
Rok wydania:
2021
Liczba stron:
512
Premiera:
31.03.2021
Format:
155 x 230 mm
ISBN:
978-83-960-4790-8
EAN:
9788396047908

Rzym po śmierci Juliusza Cezara – imperium rozrywane przez wojny domowe. Dotychczasowy republikański porządek wali się w gruzy, a państwo ogarnia chaos, w którym śmierć staje się codziennością. Kto zagarnie władzę? W walce wodzów pretendujących do schedy po Cezarze nie ma miejsce na kompromisy.

Liwia Druzylla, młoda kobieta ze starego patrycjuszowskiego rodu, nieoczekiwanie znajduje się w samym środku politycznego i wojennego zamętu i musi znaleźć sposób, by przetrwać. Ile będzie musiała poświęcić, by uniknąć grożących jej niebezpieczeństw? Do czego będzie musiała się posunąć, by osiągnąć swój cel? Kto okaże się sprzymierzeńcem, a kto zdrajcą?

„Liwia. Matka Bogów” to pasjonująca epicka opowieść o burzliwej i pełnej zawirowań młodości jednej z najsłynniejszych kobiet starożytnego świata. Historia zapamiętała Liwię Druzyllę jako żonę pierwszego cesarza Rzymu. Jej inteligencja, brak skrupułów w dążeniu do celu i umiejętność zręcznego manipulowania otoczeniem przeszły do legendy. Przez kilkadziesiąt lat była niekwestionowaną pierwszą damą Imperium, która swymi zakulisowymi działaniami odcisnęła trwały ślad w historii świata. Została matką dynastii. Lecz cena, jaką jej samej przyszło za to zapłacić, okazała się bardzo wysoka…

Książka to:

  • opowieść o walce dwóch kobiet dążących o dominację nad Rzymem,
  • najważniejsze punkty zwrotne fabuły oparte na rzeczywistych wydarzeniach historycznych,
  • bohaterowie scharakteryzowani na podstawie prawdziwych postaci,
  • wartka fabuła z licznymi zwrotami akcji,
  • plastyczne, monumentalne opisy Rzymu.

Fragmenty książki:

„Byłam najpotężniejszą kobietą na świecie. Moje słowo, słowo żony cesarza Rzymu, ważyło więcej niż słowa konsulów i senatorów. Moje posągi zdobiły miejskie fora, teatry i biblioteki nawet na krańcach znanego świata. O moją przychylność zabiegali najwięksi wodzowie i królowie.”
„Wojna domowa wisiała na włosku, więc prawem i sprawiedliwością przestano się przejmować. Zresztą kto by się na nie oglądał, skoro samo rzymskie państwo dopuściło się kradzieży na masową skalę, pozbawiając majątków dziesiątki miast i miasteczek w całej Italii, czemu senat uchwaloną na wniosek Oktawiana ustawą nadał pozory legalności!”

O autorze:

Michał Kubicz z wykształcenia jest prawnikiem, pracuje jako radca prawny. Od wielu lat pasjonuje się historią starożytnego Rzymu — największego europejskiego imperium, które wciąż ma wpływ na naszą cywilizację.

Jego fascynacja antykiem rozpoczęła się w dzieciństwie, kiedy wraz z rodzicami odkrywał pozostałości rzymskich miast w Algierii i Tunezji: ruiny świątyń, teatrów, akweduktów i łaźni.

Interesuje się nie tylko wydarzeniami historycznymi, które uczyniły z Rzymu hegemona basenu Morza Śródziemnego, ale także architekturą, sztuką, religią i obyczajami tamtych czasów.

Pisząc książki, stara się maksymalnie wykorzystać dostępny materiał źródłowy oraz opracowania naukowe na temat starożytnego Rzymu. Kładzie silny akcent na realizm historyczny i wierność ustalonym faktom. Jego opisy Rzymu charakteryzuje niespotykana plastyczność.

Książkę „Liwia. Matka bogów” zamówicie pod tym linkiem.

Polecamy również pozostałe książki autora: LINK.

REKLAMA
Komentarze

O autorze

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone