Autor: Reklama
Tagi: Reklamy, Historia społeczna, Historia kobiet, Książki, Starożytny Rzym
Opublikowany: 2021-04-06 07:15
Licencja: wszystkie prawa zastrzeżone

Michał Kubicz – „Liwia. Matka bogów”

Książka „Liwia. Matka bogów” to czwarta część rzymskiej sagi Michała Kubicza. Powieść poświęcona jest młodości Liwii – najbardziej nietuzinkowej kobiety wczesnego cesarstwa rzymskiego, obdarzonej wręcz legendarną inteligencją. Ukazuje drogę, jaką młoda patrycjuszka musiała przebyć, by wejść na szczyt rzymskiej polityki i zająć miejsce u boku Oktawiana Augusta.

Michał Kubicz
„Liwia. Matka bogów”
49,90 zł
Wydawca: Michał Kubicz
Rok wydania: 2021
Liczba stron: 512
Premiera: 31.03.2021
Format: 155 x 230 mm
ISBN: 978-83-960-4790-8
EAN: 9788396047908

Rzym po śmierci Juliusza Cezara – imperium rozrywane przez wojny domowe. Dotychczasowy republikański porządek wali się w gruzy, a państwo ogarnia chaos, w którym śmierć staje się codziennością. Kto zagarnie władzę? W walce wodzów pretendujących do schedy po Cezarze nie ma miejsce na kompromisy.

Liwia Druzylla, młoda kobieta ze starego patrycjuszowskiego rodu, nieoczekiwanie znajduje się w samym środku politycznego i wojennego zamętu i musi znaleźć sposób, by przetrwać. Ile będzie musiała poświęcić, by uniknąć grożących jej niebezpieczeństw? Do czego będzie musiała się posunąć, by osiągnąć swój cel? Kto okaże się sprzymierzeńcem, a kto zdrajcą?

„Liwia. Matka Bogów” to pasjonująca epicka opowieść o burzliwej i pełnej zawirowań młodości jednej z najsłynniejszych kobiet starożytnego świata. Historia zapamiętała Liwię Druzyllę jako żonę pierwszego cesarza Rzymu. Jej inteligencja, brak skrupułów w dążeniu do celu i umiejętność zręcznego manipulowania otoczeniem przeszły do legendy. Przez kilkadziesiąt lat była niekwestionowaną pierwszą damą Imperium, która swymi zakulisowymi działaniami odcisnęła trwały ślad w historii świata. Została matką dynastii. Lecz cena, jaką jej samej przyszło za to zapłacić, okazała się bardzo wysoka…

Książka to:

  • opowieść o walce dwóch kobiet dążących o dominację nad Rzymem,
  • najważniejsze punkty zwrotne fabuły oparte na rzeczywistych wydarzeniach historycznych,
  • bohaterowie scharakteryzowani na podstawie prawdziwych postaci,
  • wartka fabuła z licznymi zwrotami akcji,
  • plastyczne, monumentalne opisy Rzymu.

Fragmenty książki:

„Byłam najpotężniejszą kobietą na świecie. Moje słowo, słowo żony cesarza Rzymu, ważyło więcej niż słowa konsulów i senatorów. Moje posągi zdobiły miejskie fora, teatry i biblioteki nawet na krańcach znanego świata. O moją przychylność zabiegali najwięksi wodzowie i królowie.”

„Wojna domowa wisiała na włosku, więc prawem i sprawiedliwością przestano się przejmować. Zresztą kto by się na nie oglądał, skoro samo rzymskie państwo dopuściło się kradzieży na masową skalę, pozbawiając majątków dziesiątki miast i miasteczek w całej Italii, czemu senat uchwaloną na wniosek Oktawiana ustawą nadał pozory legalności!”

O autorze:

Michał Kubicz z wykształcenia jest prawnikiem, pracuje jako radca prawny. Od wielu lat pasjonuje się historią starożytnego Rzymu — największego europejskiego imperium, które wciąż ma wpływ na naszą cywilizację.

Jego fascynacja antykiem rozpoczęła się w dzieciństwie, kiedy wraz z rodzicami odkrywał pozostałości rzymskich miast w Algierii i Tunezji: ruiny świątyń, teatrów, akweduktów i łaźni.

Interesuje się nie tylko wydarzeniami historycznymi, które uczyniły z Rzymu hegemona basenu Morza Śródziemnego, ale także architekturą, sztuką, religią i obyczajami tamtych czasów.

Pisząc książki, stara się maksymalnie wykorzystać dostępny materiał źródłowy oraz opracowania naukowe na temat starożytnego Rzymu. Kładzie silny akcent na realizm historyczny i wierność ustalonym faktom. Jego opisy Rzymu charakteryzuje niespotykana plastyczność.

Książkę „Liwia. Matka bogów” zamówicie pod tym linkiem.

Polecamy również pozostałe książki autora: LINK.

Śledź nas!
Komentarze
lub zaloguj się za pośrednictwem konta Google

O autorze

Pierwszy polski portal historyczny
ISSN: 1896-8651
Wydawca portalu
Michał Świgoń PROMOHISTORIA
ul. Koźmiana 2/89
01-606 Warszawa
telefon: 692 929 681
m.swigon@histmag.org
NIP 626-281-54-56
Numer konta: PL 33 1140 2004 0000 3802 7410 0716
Patronaty
Jak uzyskać patronat
Kontakt z redakcją
Mateusz Balcerkiewicz
redaktor naczelny
redakcja@histmag.org
telefon: 798 537 653
Reklamuj się u nas
Oferta reklamowa
Konkursy
Nasze konkursy