Międzynarodowy Festiwal „Barwy Dźwięku” 2006

opublikowano: 2006-11-23 19:42
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
W dniach 26-27 XI 2006 w warszawskim Teatrze Bajka odbędzie się Międzynarodowy Festiwal „Barwy Dźwięku” 2006. Festiwal został przesunięty z 25-26 listopada z powodu ogłoszonej żałoby narodowej.
REKLAMA

Organizatorem festiwalu jest Fundacja „Flower of Life”, która za cel stawia sobie realizowanie projektów z zakresu kultury, edukację artystyczną oraz terapię poprzez sztukę skierowaną dla dzieci, w tym także dzieci niepełnosprawnych. Fundacja prowadzi także specjalne kursy dla pedagogów, rodziców, nauczycieli, którzy na co dzień pracują z dziećmi wymagającymi szczególnej opieki.

Festiwal nawiązuje do muzyki klasycznej, etnicznej, jazzowej, antycznej i współczesnej oraz wszelkich odcieni tych gatunków. Główną cechą festiwalu, która wyróżnia go z pośród innych, jest synestezja. W celu zmysłowego odbioru muzyki każdy dzień został oznaczony konkretnym kolorem, co pozwala na szczególny rodzaj odbioru wychodzący poza doznania słuchowe. Motto festiwalu brzmi: „Usłyszeć kolory, zobaczyć dźwięki”.

Pierwszy dzień festiwalu zdominuje kolor pomarańczowy oraz temat „Śladem starożytnych kultur — powrót do korzeni....”. W ujęciu współczesnym starożytną muzykę grecką zagra zespół Orkiestra Antyczna. Drugą atrakcją wieczoru będzie koncert białoruskiej formacji UR'IA, która zaprezentuje utwory nawiązujące do muzyki etnicznej wzbogaconej o jazzowe nuty oraz śpiew alikwotowy.

Drugi dzień to dominacja koloru czerwonego oraz hasła: „Współczesne poszukiwania wokalne — improwizacje”. Tego dnia wystąpi polski zespół Alamut prezentujący przede wszystkim muzykę etniczną z elementami jazzowej improwizacji, ambientu i transu. Festiwal oficjalnie zakończy występ zespołu Karolina Glazer Quintet, którego wokalistka dysponuje czterooktawową skalą głosu.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Renata Pernak
Studentka IV roku kulturoznawstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Poznańskiego Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów Kulturoznawstwa. Współpracowała z Wielkopolskim Towarzystwem Kulturalnym zajmującym się wspieraniem inicjatyw mających na celu utrzymanie tożsamości regionalnej. Z magazynem historyczno-społeczno-kulturalnym „Histmag.org” ściśle związana od sierpnia 2006 do końca 2007 roku. Obecnie zgłębia tajniki muzealnictwa, wystawiennictwa i historii sztuki, od lat utrzymując, że muzeum to jej drugi dom.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone