Moda kąpielowa z XIX i I połowy XX wieku [GALERIA]

opublikowano: 2022-06-26 20:32
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Zanim nastała era skąpego bikini, stroje kąpielowe więcej zakrywały niż odkrywały. Początkowo kąpano się w kalesonach i długich kitlach, ale z biegiem lat (i wraz ze wzrostem popularności spędzania czasu w nadmorskich kurortach) wykrystalizował się specjalny ubiór, służący wyłącznie do zażywania kąpieli w uzdrowiskach, basenach i innych kąpieliskach. W modzie europejskiej kostiumy kąpielowe pojawiły się połowie XIX wieku. Zobaczcie, jak wyglądały kostiumy, w których paradowano na basenach i plażach w pierwszej połowie XX wieku!
REKLAMA

Zobacz także:

Zobaczcie zdjęcia!

Polecamy e-book Izabeli Śliwińskiej-Słomskiej – „Trylogia Sienkiewicza. Historia prawdziwa”

Izabela Śliwińska-Słomska
„Trylogia Sienkiewicza. Historia prawdziwa”
cena:
14,90 zł
Wydawca:
PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Liczba stron:
128
Format ebooków:
PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN:
978-83-65156-55-6
REKLAMA
Komentarze

O autorze
Magdalena Mikrut-Majeranek
Doktor nauk humanistycznych, kulturoznawca, historyk i dziennikarz. Autorka książki "Henryk Konwiński. Historia tańcem pisana" (2022), monografii "Historia Rozbarku i parafii św. Jacka w Bytomiu" (2015) oraz współautorka książek "Miasto jako wielowymiarowy przedmiot badań" oraz "Polityka senioralna w jednostkach samorządu terytorialnego", a także licznych artykułów naukowych. Miłośniczka teatru tańca współczesnego i dobrej literatury. Zastępca redaktora naczelnego portalu Histmag.org.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone