„Monachijska menażeria” – dyskusja w siedzibie PAN.

opublikowano: 2007-12-10 23:17
wolna licencja
poleć artykuł:
14 grudnia (piątek) o godz. 18:00 w Sali Lustrzanej Pałacu Staszica przy ul. Nowy Świat 72 w Warszawie odbędzie się dyskusja nt. najnowszej publikacji Pawła Machcewicza pt. _„Monachijska menażeria”. Walka z Radiem Wolna Europa._ Wstęp wolny.
REKLAMA

Autor, dyrektor Biura Edukacji Publicznej IPN, prezentuje w swej książce działania, jakie były podejmowane przez władze PRL przeciwko najczęściej słuchanej zagranicznej stacji radiowej. Jedna z najważniejszych i najlepszych monografii dotyczących historii Polski Ludowej, jakie dotychczas opublikowano. (...) Na podkreślenie zasługuje profesjonalne podejście do niezwykle „delikatnych” dokumentów wytworzonych przez centralne i terenowe struktury aparatu bezpieczeństwa. Towarzyszy temu stosunkowo rzadka – niestety – wśród badaczy wrażliwość, z jaką autor podchodzi do skomplikowanych losów opisywanych przez siebie osób. – zrecenzował książkę prof. Jerzy Eisler.

W dyskusji organizowanej przez IPN i Dom Spotkań z Historią wezmą udział oprócz autora także prof. Władysław Bartoszewski i prof. Zbigniew Najder. Dyskusję poprowadzi prof. Andrzej Friszke.

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Tomasz Leszkowicz
Doktor historii, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Publicysta Histmag.org, redakcji merytorycznej portalu w l. 2006-2021, redaktor naczelny Histmag.org od grudnia 2014 roku do lipca 2017 roku. Specjalizuje się w historii dwudziestego wieku (ze szczególnym uwzględnieniem PRL), interesuje się także społeczno-polityczną historią wojska. Z uwagą śledzi zagadnienia związane z pamięcią i tzw. polityką historyczną (dawniej i dziś). Autor artykułów w czasopismach naukowych i popularnych. W czasie wolnym gra w gry z serii Europa Universalis, słucha starego rocka i ogląda seriale.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone