Najbliższe spotkania Klubu Historycznego im. gen. Stefana „Grota” Roweckiego

opublikowano: 2009-03-29 17:55
wolna licencja
poleć artykuł:
31 marca w Poznaniu i Białymstoku odbędą się spotkania Klubu im. gen. „Grota” Roweckiego organizowane pod patronatem Instytutu Pamięci Narodowej i Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.
REKLAMA

We wtorek o godz. 17:00 w siedzibie IPN w Poznaniu (ul. Rolna 45a) w sali wykładowej im. gen. „Grota” rozpocznie się spotkanie Klubu, podczas którego pracownice IPN Aleksandra Pietrowicz i Agnieszka Łuczak zaprezentują referat pt. Aparat bezpieczeństwa wobec Wielkopolan w latach 1945-1956. Następnie zaprezentowane zostaną filmy dokumentalne autorstwa Wincentego Ronisza pt. Żołnierze wyklęci oraz Losy niepokornych.

Tego samego dnia o godz. 12:00 w sali konferencyjnej Oddziału IPN w Białymstoku (ul. Warsztatowa 1a) odbędzie się spotkanie poświęcone zmarłej w tym roku legendarnej kurierce Armii Krajowej, gen. Elżbiecie Zawackiej „Zo”. To kolejne spotkanie poświęcone pamięci gen. Zawackiej organizowane przez Klub w tym miesiącu (wcześniejsze odbyły się w Poznaniu, Olsztynie, Warszawie, Gorzowie Wielkopolskim i Sieradzu). Referat wprowadzający wygłosi pracownik białostockiego IPN Piotr Łapiński.

Klub Historyczny im. gen. Stefana „Grota” Roweckiego powstał w 2002 r. z inicjatywy Instytutu Pamięci Narodowej i Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Celem Klubu jest rzetelne zapoznawanie członków, sympatyków oraz szerokich kręgów społeczeństwa (szczególnie młodzieży) z historią Polski okresu okupacji i PRL.

Zobacz też:

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Tomasz Leszkowicz
Doktor historii, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Publicysta Histmag.org, redakcji merytorycznej portalu w l. 2006-2021, redaktor naczelny Histmag.org od grudnia 2014 roku do lipca 2017 roku. Specjalizuje się w historii dwudziestego wieku (ze szczególnym uwzględnieniem PRL), interesuje się także społeczno-polityczną historią wojska. Z uwagą śledzi zagadnienia związane z pamięcią i tzw. polityką historyczną (dawniej i dziś). Autor artykułów w czasopismach naukowych i popularnych. W czasie wolnym gra w gry z serii Europa Universalis, słucha starego rocka i ogląda seriale.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone