Opublikowano
2017-07-21 13:21
Licencja
Wolna licencja

Najciekawsze plakaty propagandowe PRL [Galeria]

Czasy PRL wzbudzają skrajne opinie. Jedni wspominają lata 1945-1989 z rozrzewnieniem, inni ostro krytykują „czasy słusznie minione”. Na pewno jednak warto sobie przypomnieć, jak to bywało za czasów Polski Ludowej – pomogą w tym najciekawsze plakaty propagandowe.


Napisz komentarz
Regulamin komentarzy

Bimbrownictwo "dodatkowo szkodziło według plakatu wzrokowi."

Nie tylko według plakatu, władze tego nie zmyśliły.
Przy złej destylacji była groźba pozyskania metanolu, który jest śmiertelnie trujący, ale przy lżejszym zatruciu własnie niszczy wzrok.



Odpowiedz

Gość: Komar |

@ Kamil Wrotkowski - nie tylko bimbrownictwo. Przestrogi dotyczyły każdego alkoholu rozprowadzanego nielegalnie. W różnych firmach stosowano do celów produkcyjnych metanol - alkohol przemysłowy, który jest trujący, a którego smak - dla przeciętnego pijaka - jest podobny do alkoholu spożywczego. Były przypadki kradzieży metanolu w celach spożywczych, a także - po rozlaniu do butelek - wprowadzania metanolu do pokątnej sprzedaży. Były przypadki zatrucia metanolem, najczęściej śmiertelne. Były przypadki zatrucia zbiorowego i zgon większości uczestników libacji.



Odpowiedz

Gość: W.I Lenin |

Jedno się nie zmienia - każda epoka ma swoich pożytecznych idiotów



Odpowiedz
Paweł Czechowski

Ukończył studia dziennikarskie na Uniwersytecie Śląskim. W historii najbardziej pasjonuje go wiek XX, poza historią - piłka nożna.

Wolna licencja – ten materiał został opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 Polska.

Redakcja i autor zezwalają na jego dowolny przedruk i wykorzystanie (również w celach komercyjnych) pod następującymi warunkami: należy wyraźnie wskazać autora materiału oraz miejsce pierwotnej publikacji – Portal historyczny Histmag.org, a także nazwę licencji (CC BY-SA 3.0) wraz z odnośnikiem do jej postanowień. W przypadku przedruku w internecie konieczne jest także zamieszczenie dokładnego aktywnego odnośnika do materiału objętego licencją.

UWAGA: Jeśli w treści artykułu nie zaznaczono inaczej, licencja nie dotyczy ilustracji i filmów dołączonych do materiału – w kwestii ich wykorzystania prosimy stosować się do wskazówek w opisie pod nimi lub – w razie ich braku – o kontakt z redakcją: redakcja@histmag.org