Autor: Magdalena Mikrut-Majeranek
Tagi: Newsy, Film i telewizja, Polska
Opublikowany: 2021-10-22 09:40
Licencja: wolna licencja

Netflix kręci serial w zamku w Mirowie. „Barbarzyńcy” to niemiecki hit.

Po scenach do „Wiedźmina”, nagranych w zamku Ogrodzieńcu, Netflix zdecydował się na nakręcenie kolejnego serialu w jednym z polskich zamków. Tym razem plan filmowy stworzono w znajdującym się na szlaku Orlich Gniazd Mirowie, położonym na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

Zamek w Mirowie. Widok od strony wschodniej (fot. Przykuta, [CC BY-SA 4.0](https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/))
Zamek w Mirowie. Widok od strony wschodniej (fot. Przykuta, CC BY-SA 4.0)

Zobacz także

Realizatorzy popularnego serialu Netflixa wybrali jeden z zamków położonych na terenie Polski na lokację do swojej najnowszej produkcji. W zamku w Mirowie mają rozgrywać się sceny z drugiej serii historycznego serialu „Barbarzyńcy”. Za naszą zachodnią granicą produkcja takich twórców jak: Arne Nolting, Jan Martin Scharf i Andreas Heckmann uchodzi za prawdziwy hit. Popularnością przebił „Dark”, serial, który i w Polsce cieszył się powodzeniem.

Zobaczcie zwiastun filmu!

Przypomnijmy, że serial „Barbarzyńcy” miał premierę na platformie Netflix 23 października 2020 roku. Pierwszy sezon reżyserował znany z produkcji „Wikingów” Steve Saint Ledger oraz Barbara Eder, a w rolach głównych wystąpili David Schütter, Laurence Rupp i Bernhard Schütz. Akcja produkcji rozgrywa się w 9 roku naszej ery i dotyczy przebiegu legendarnej bitwy w Lesie Teutoburskim, w której plemiona germańskie pod wodzą Arminiusza zmierzyły się z legionami rzymskimi dowodzonymi przez Publiusza Kwinktyliusza Warusa. Z kolei fabuła drugiego sezonu owiana jest jeszcze tajemnicą. Wiadomo, że druga seria „Barbarzyńców” składa się z sześciu 45-minutowych odcinków. Zdjęcia odbywają się w Krakowie i jego okolicach.

Właścicielem zamku w Mirowie jest Jarosław W. Lasecki, polityk, menedżer, przedsiębiorca i działacz społeczny, a także senator VI i VIII kadencji, i to on wykonał powyższe zdjęcie. W 1995 stworzył w Polsce sieć sklepów dyskontowych Plus. W okresie kierowania przez niego tą firmą znalazła się ona wśród najbardziej dochodowych firm handlowych w Polsce. W 2008 roku Plus z obrotem 1,4 mld zł został sprzedany Jerónimo Martins, właścicielowi sieci sklepów Biedronka, a Lasecki sfinansował dzięki temu m.in. remont zabytkowego kościoła parafialnego w Żurawiu, renowację dworu w Żurawiu czy zabezpieczenie ruin zamku w Mirowie. W 2000 rozpoczął rekonstrukcję królewskiego zamku w Bobolicach na Szlaku Orlich Gniazd.

Zdjęcia do serialu „Barbarzyńcy” powstają też w Tenczyńskim Parku Krajobrazowym. W okolicach ulokowano m.in. wioskę filmowych „Barbarzyńców”.

Źródła:

Polecamy e-book Marcina Sałańskiego „Elita władzy w Królestwie Jerozolimskim (1174–1185)”:

Marcin Sałański
„Elita władzy w Królestwie Jerozolimskim (1174–1185)”
Wydawca: PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Liczba stron: 85
Format ebooków: PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN: 978-83-934630-8-4

Śledź nas!
Komentarze
lub zaloguj się za pośrednictwem konta Google

O autorze
Magdalena Mikrut-Majeranek
Doktor nauk humanistycznych, kulturoznawca, historyk i dziennikarz. Autorka monografii "Historia Rozbarku i parafii św. Jacka w Bytomiu" oraz współautorka książek "Miasto jako wielowymiarowy przedmiot badań" oraz "Polityka senioralna w jednostkach samorządu terytorialnego", a także licznych artykułów naukowych. Miłośniczka teatru tańca współczesnego i dobrej literatury. Zastępca redaktora naczelnego portalu Histmag.org.

Wszystkie teksty autora

Polecamy artykuł...
Pierwszy polski portal historyczny
ISSN: 1896-8651
Wydawca portalu
Michał Świgoń PROMOHISTORIA
ul. Koźmiana 2/89
01-606 Warszawa
m.swigon@histmag.org
NIP 626-281-54-56
Numer konta: PL 33 1140 2004 0000 3802 7410 0716
Patronaty
Jak uzyskać patronat
Kontakt z redakcją
Mateusz Balcerkiewicz
redaktor naczelny
redakcja@histmag.org
Reklamuj się u nas
Oferta reklamowa
Konkursy
Nasze konkursy