Netflix kręci serial w zamku w Mirowie. „Barbarzyńcy” to niemiecki hit.

opublikowano: 2021-10-22 09:40
wolna licencja
poleć artykuł:
Po scenach do „Wiedźmina”, nagranych w zamku Ogrodzieńcu, Netflix zdecydował się na nakręcenie kolejnego serialu w jednym z polskich zamków. Tym razem plan filmowy stworzono w znajdującym się na szlaku Orlich Gniazd Mirowie, położonym na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.
REKLAMA
Zamek w Mirowie. Widok od strony wschodniej (fot. Przykuta, CC BY-SA 4.0)

Zobacz także

Realizatorzy popularnego serialu Netflixa wybrali jeden z zamków położonych na terenie Polski na lokację do swojej najnowszej produkcji. W zamku w Mirowie mają rozgrywać się sceny z drugiej serii historycznego serialu „Barbarzyńcy”. Za naszą zachodnią granicą produkcja takich twórców jak: Arne Nolting, Jan Martin Scharf i Andreas Heckmann uchodzi za prawdziwy hit. Popularnością przebił „Dark”, serial, który i w Polsce cieszył się powodzeniem.

Zobaczcie zwiastun filmu!

Przypomnijmy, że serial „Barbarzyńcy” miał premierę na platformie Netflix 23 października 2020 roku. Pierwszy sezon reżyserował znany z produkcji „Wikingów” Steve Saint Ledger oraz Barbara Eder, a w rolach głównych wystąpili David Schütter, Laurence Rupp i Bernhard Schütz. Akcja produkcji rozgrywa się w 9 roku naszej ery i dotyczy przebiegu legendarnej bitwy w Lesie Teutoburskim, w której plemiona germańskie pod wodzą Arminiusza zmierzyły się z legionami rzymskimi dowodzonymi przez Publiusza Kwinktyliusza Warusa. Z kolei fabuła drugiego sezonu owiana jest jeszcze tajemnicą. Wiadomo, że druga seria „Barbarzyńców” składa się z sześciu 45-minutowych odcinków. Zdjęcia odbywają się w Krakowie i jego okolicach.

Właścicielem zamku w Mirowie jest Jarosław W. Lasecki, polityk, menedżer, przedsiębiorca i działacz społeczny, a także senator VI i VIII kadencji, i to on wykonał powyższe zdjęcie. W 1995 stworzył w Polsce sieć sklepów dyskontowych Plus. W okresie kierowania przez niego tą firmą znalazła się ona wśród najbardziej dochodowych firm handlowych w Polsce. W 2008 roku Plus z obrotem 1,4 mld zł został sprzedany Jerónimo Martins, właścicielowi sieci sklepów Biedronka, a Lasecki sfinansował dzięki temu m.in. remont zabytkowego kościoła parafialnego w Żurawiu, renowację dworu w Żurawiu czy zabezpieczenie ruin zamku w Mirowie. W 2000 rozpoczął rekonstrukcję królewskiego zamku w Bobolicach na Szlaku Orlich Gniazd.

Zdjęcia do serialu „Barbarzyńcy” powstają też w Tenczyńskim Parku Krajobrazowym. W okolicach ulokowano m.in. wioskę filmowych „Barbarzyńców”.

Źródła:

Polecamy e-book Marcina Sałańskiego „Elita władzy w Królestwie Jerozolimskim (1174–1185)”:

Marcin Sałański
„Elita władzy w Królestwie Jerozolimskim (1174–1185)”
cena:
Wydawca:
PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Liczba stron:
85
Format ebooków:
PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN:
978-83-934630-8-4
REKLAMA
Komentarze

O autorze
Magdalena Mikrut-Majeranek
Doktor nauk humanistycznych, kulturoznawca, historyk i dziennikarz. Autorka książki "Henryk Konwiński. Historia tańcem pisana" (2022), monografii "Historia Rozbarku i parafii św. Jacka w Bytomiu" (2015) oraz współautorka książek "Miasto jako wielowymiarowy przedmiot badań" oraz "Polityka senioralna w jednostkach samorządu terytorialnego", a także licznych artykułów naukowych. Miłośniczka teatru tańca współczesnego i dobrej literatury. Zastępca redaktora naczelnego portalu Histmag.org.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone