Niekonwencjonalne prelekcje, nietypowe tematy – cykl wykładów na Uniwersytecie Gdańskim

opublikowano: 2009-02-23 20:02
wolna licencja
poleć artykuł:
W środę 25 lutego na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego rozpoczyna się cykl wolnych wykładów studentów, doktorantów i absolwentów Instytutu Historii UG. Cykl zorganizowany został przez Naukowe Koło Doktorantów Historii i Naukowe Koło Historyków UG. Wśród tematów m.in. „Dlaczego nie ma miast na Kaszubach?”, „Wizerunek pomorskich kolejarzy w Przeglądzie Kolejowo Przewozowym” i „Cenzura w kinematografii polskiej lat 70.”
REKLAMA

Celem akcji jest nie tylko rozpropagowanie interesujących prelegentów tematów i ich dziedzin badawczych, ale także wyjście do studentów wszystkich wydziałów i kierunków znudzonych standardowymi wykładami i chcących usłyszeć coś ciekawego i nowatorskiego. Wykłady będą się odbywać na Wydziale Historycznym UG w sali 2.61 (ul. Wita Stwosza, Gdańsk).

Redakcja „Histmaga” zaprasza przede wszystkim na ostatnie ze spotkań, 26 maja, na którym wystąpią dwaj stali publicyści naszego serwisu: Leszek Molendowski („Armia włoska w działaniach wojennych 1936-1945”) i Łukasz Męczykowski („Local Defence Force / Home Guard w obliczu niemieckiej inwazji”).

Tematy i terminy pozostałych spotkań na poniższym plakacie:

Zobacz też:

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Kamil Janicki
Historyk, były redaktor naczelny „Histmag.org” (lipiec 2008 – maj 2010), obecnie prowadzi biuro tłumaczeń, usług wydawniczych i internetowych. Zawodowo zajmuje się książką historyczną, a także publicystyką historyczną. Jest redaktorem i tłumaczem kilkudziesięciu książek, głównym autorem i redaktorem naukowym książki „Źródła nienawiści. Konflikty etniczne w krajach postkomunistycznych” (2009) a także autorem około 700 artykułów – dziennikarskich, popularnonaukowych i naukowych, publikowanych zarówno w internecie, jak i drukiem (również za granicą).

Wszystkie teksty autora
Leszek Molendowski
Doktorant, absolwent Instytutu Historii Uniwersytetu Gdańskiego. Poza historią wojskowości zajmuje się również historią Niemiec XIX i XX wieku oraz historią Pomorza Gdańskiego. W 2008 roku obronił pracę magisterską pt: „Dzieje Gimnazjum i Liceum Ojców Jezuitów w Gdyni”, teraz przygotowuje rozprawę doktorską na temat „Dzieje zakonów męskich na Pomorzu Gdańskim w XX wieku”.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone