Nielubiana przez monarchię, kochana przez ludzi – historia Diany, księżnej Walii [Video]

opublikowano: 2024-04-05 16:03
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
W jaki sposób Diana stała się gwiazdą brytyjskiej monarchii? Za co pokochały ją miliony ludzi na całym świecie? Jak wyglądały jej relacje z rodziną królewską? Odpowiedzi na te i więcej pytań znajdziecie w nowym filmie projektu „Tak było, nie zmyślam!”.
REKLAMA

Już jako dziecko wykazywała skłonności do buntu oraz silny charakter, jednak wyrosła na nieśmiałą, młodą kobietę. W wieku 19 lat zaczęła spotykać się z dużo starszym księciem Karolem, następcą brytyjskiego tronu, który oświadczył jej się kilka miesięcy później.

Para pobrała się 29 lipca 1981 r. Ślub był wielkim, medialnym wydarzeniem. Transmisję telewizyjną ceremonii oglądało kilkaset milionów widzów z całego świata. Życie Diany całkowicie się zmieniło. Każdy aspekt jej życia śledziły media, co odbiło się na jej zdrowiu psychicznym. Zmagała się m.in. z depresją poporodową i zaburzeniami odżywiania.

Pomimo problemów osobistych Diana spełniała swoje królewskie obowiązki, a jej wdzięk, charyzma oraz bezkompromisowość szybko uczyniły z niej gwiazdę rodziny królewskiej i ulubienicę opinii publicznej. Swoją popularność i wpływy wykorzystywała do działalności dobroczynnej. Wspierała wiele celów charytatywnych, ale szczególne wysiłki włożyła w pomoc chorym na AIDS oraz walkę o zakaz używania min przeciwpiechotnych w konfliktach zbrojnych.

Więcej o działalności księżnej Diany i wpływie, jaki wywarła na rodzinę królewską, dowiecie się z nowego filmu kanału „Tak było, nie zmyślam!”.

Zobacz film tutaj:

Chcesz poznać więcej fascynujących historii?

Playlista kanału „Tak było, nie zmyślam!”.

Polecamy e-book Kamila Kartasińskiego pt. „Henryk Sienkiewicz jakiego nie znamy”:

Kamil Kartasiński
„Henryk Sienkiewicz jakiego nie znamy”
cena:
Wydawca:
PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Liczba stron:
75
Format ebooków:
PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN:
978-83-65156-10-5
REKLAMA
Komentarze

O autorze
Redakcja
Redakcja Histmag.org

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone