Niemieckie szaleństwo? Droga Hitlera do władzy [galeria]

opublikowano: 2013-01-29 18:11
wolna licencja
poleć artykuł:
30 stycznia 1933 roku Adolf Hitler objął funkcję Kanclerza Niemiec. Umiejętnie lawirując między tym co „narodowe”, a tym co „socjalistyczne”, NSDAP zdobyło sobie poparcie Niemców, w demokratycznych wyborach stając się główną partią w parlamencie. Uchwyconej w ten sposób władzy naziści już nie oddali. Jak dokładnie wyglądała droga Hitlera do władzy?
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze

O autorze
Tomasz Leszkowicz
Doktor historii, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Publicysta Histmag.org, redakcji merytorycznej portalu w l. 2006-2021, redaktor naczelny Histmag.org od grudnia 2014 roku do lipca 2017 roku. Specjalizuje się w historii dwudziestego wieku (ze szczególnym uwzględnieniem PRL), interesuje się także społeczno-polityczną historią wojska. Z uwagą śledzi zagadnienia związane z pamięcią i tzw. polityką historyczną (dawniej i dziś). Autor artykułów w czasopismach naukowych i popularnych. W czasie wolnym gra w gry z serii Europa Universalis, słucha starego rocka i ogląda seriale.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone