„Nieznośny ciężar braterstwa. Konflikty polsko-czeskie w XX wieku” - spotkanie z Michałem Przeperskim

opublikowano: 2016-10-12 09:58
wolna licencja
poleć artykuł:
W czwartek o godzinie 18.00 w Łodzi, w Muzeum Tradycji Niepodległościowych (Oddział Martyrologii Radogoszcz) przy ul. Zgierskiej 147, odbędzie się spotkanie z członkiem naszej redakcji Michałem Przeperskim. Okazją jest publikacja jego książki Nieznośny ciężar braterstwa. Konflikty polsko-czeskie w XX wieku. Dyskusję poprowadzi Sebastian Adamkiewicz.
REKLAMA

Spotkanie jest okazją do tego by porozmawiać o wyjątkowo skomplikowanych stosunkach polsko-czeskich, nie tylko o wzajemnych krzywdach i winach. Czy Czesi mają powody żeby nie lubić Polaków? Skąd biorą się wzajemne stereotypy? Dlaczego wśród Polaków wybuchło zjawisko czechofilii? Jakie są szanse na zgodną współpracę pomiędzy oboma krajami? O tym wszystkim na pewno warto podyskutować.

Spotkanie zainauguruje funkcjonowanie Klubu Dyskusyjnego Dobrej Książki, nowego cyklu w ramach Salonu Historycznego Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi.

Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku.

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Mat. pras.
Ten news powstał w oparciu o informację prasową lub inne materiały poddane opracowaniu redakcyjnemu.

Wszystkie teksty autora
Maciej Zaremba
Były redaktor naczelny Histmag.org (2017-2019). Absolwent historii i student politologii na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się historią nowożytną Polski, zwłaszcza życiem codziennym, publicznym i wojskowym społeczeństwa szlacheckiego Rzeczypospolitej oraz stosunkami polsko-moskiewskimi w XVI i XVII wieku. Wielbiciel gier video i literatury fantasy. Uważa, że historię należy popularyzować za pomocą wszelkich dostępnych środków popkultury, takich jak filmy, seriale, muzyka czy gry.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone