Autor: Redakcja
Tagi: Wydarzenia, Zabytki, Polska, Lubelszczyzna, Muzea i instytucje kultury
Opublikowany: 2019-01-07 07:22
Licencja: wolna licencja

Noc Muzeów 2019 – Lublin: program, lista muzeów

Zbliża się Noc Muzeów 2019! Lublin także szykuje się do tej imprezy. W tym miejscu znajdziesz program, listę muzeów i najważniejsze informacje dotyczące tego wydarzenia. Artykuł będzie uzupełniany na bieżąco.
REKLAMA

Podstawowe informacje i główne atrakcje

W tym roku lubelska Noc Muzeów odbędzie się 18 maja (sobota). Ogród Botaniczny UMCS zaprasza na spacer oraz wykład „Sztuka kochania w świecie roślin”. Państwowe Muzeum na Majdanku z kolei umożliwi tego dnia darmowe zwiedzanie, zorganizowany zostanie także kiermasz książek.

Muzeum Wsi Lubelskiej zorganizuje „Noce Bajania” – obowiązuje telefoniczna rejestracja miejsc 15 maja (więcej). W Galerii Labirynt najmłodsi wezmą udział w akcji „Brzuchomówca i milczące obrazy” – będzie to otwarcie interaktywnej wystawy sztuki współczesnej dla dzieci. O godz. 20:00 w Galerii swój wykład pt. „Królikokaczki w starciu z faszyzmem. O użyteczności sztuki w ciężkich czasach” wygłosi Kuba Szreder.

Bogatą ofertę przygotowało Muzeum Lubelskie w swoich licznych oddziałach. W Muzeum Historii Miasta Lublina zorganizowane zostaną warsztaty plastyczne dla dzieci dotyczące Bramy Krakowskiej. Dla nieco starszych gości też znajdzie się coś ciekawego, a konkretnie wykład z pokazem multimedialnym pt. „Znalezisko fałszywych groszy koronnych Zygmunta III Wazy (1587-1632)”. Z kolei np. w Dworku Wincentego Pola akcja odbędzie się pod hasłem „Opowieści wydobyte z mroków czasu i przestrzeni” – w programie m.in. prezentacje dotyczące skamieniałości morskich i meteorytów.

Noc Muzeów jest z zasady wydarzeniem bezpłatnym, choć w niektórych przypadkach może być konieczna symboliczna opłata (np. 1 zł) lub wcześniejsza rezerwacja miejsc.

Noc Muzeów 2019 – Lublin: lista muzeów, placówek, instytucji

  • Galeria Labirynt
  • Ogród Botaniczny UMCS
  • Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
  • Muzeum Lubelskie z oddziałami:

– Muzeum Historii Miasta Lublina

– Muzeum Martyrologii „Pod Zegarem”

– Dworek Wincentego Pola

– Muzeum Józefa Czechowicza

– Muzeum Bolesława Prusa (Nałęczów)

– Muzeum Stefana Żeromskiego (Nałęczów)

  • Muzeum Wsi Lubelskiej
  • Państwowe Muzeum na Majdanku

Chcesz, by znalazła się tutaj informacja o propozycjach Twojej placówki na Noc Muzeów? Skontaktuj się w tej sprawie z [email protected]">[email protected]">[email protected]

Uwaga! Nasz portal nie jest organizatorem/koordynatorem Nocy Muzeów – taką rolę najczęściej pełnią odpowiednie działy urzędów miast.

POLECAMY

Kup koszulkę ze Stefanem Batorym:

Cena koszulki wynosi 34,99 zł.

Kup koszulkę, wesprzyj nasz portal!

REKLAMA
Śledź nas!
Komentarze

O autorze
Redakcja
Redakcja Histmag.org

Wszystkie teksty autora
Pierwszy polski portal historyczny
ISSN: 1896-8651
Wydawca portalu
Michał Świgoń PROMOHISTORIA
ul. Koźmiana 2/89
01-606 Warszawa
NIP 626-281-54-56
Numer konta: PL 33 1140 2004 0000 3802 7410 0716
Patronaty
Jak uzyskać patronat
Kontakt z redakcją
Mateusz Balcerkiewicz
redaktor naczelny
Reklamuj się u nas
Oferta reklamowa
Konkursy
Nasze konkursy