Autor: Redakcja
Tagi: Wydarzenia, Zabytki, Polska, Pomorze i Kujawy, Muzea i instytucje kultury
Opublikowany: 2019-01-08 06:03
Licencja: wolna licencja

Noc Muzeów 2019 – Toruń: program, lista muzeów

Zbliża się Noc Muzeów 2019! Toruń także szykuje się do tej imprezy. W tym miejscu znajdziesz program, listę muzeów i najważniejsze informacje dotyczące tego wydarzenia. Artykuł będzie uzupełniany na bieżąco.
REKLAMA

Podstawowe informacje i główne atrakcje

W tym roku toruńska Noc Muzeów odbędzie się 18 maja (sobota). Zróżnicowaną ofertę przygotowało Muzeum Okręgowe wraz z oddziałami. W Ratuszu Staromiejskim będzie można zobaczyć pokazy związane z wystawami, m.in. dotyczące konserwacji papieru czy broni palnej oraz ekspozycji „Galeria malarstwa polskiego od końca XVIII wieku do 1939 roku”. Ponadto do 23:30 każdy chętny dostanie okazję do podziwiania panoramy nocnej miasta z wieży ratuszowej. W innych oddziałach m.in. prelekcja „Białe złoto, czyli o porcelanie z Chin i Japonii” (Kamienica pod Gwiazdą), prelekcja i pokaz pt. „Pieśni dawnych Celtów” (Muzeum Historii Torunia), warsztaty piernikarskie (Muzeum Toruńskiego Piernika).

Swoją propozycję przygotowało też Muzeum Etnograficzne, gdzie wydarzenie odbędzie się pod motywem przewodnim „Sekrety macierzyństwa”. Z kolei w Muzeum Diecezjalnym na uczestników czekają warsztaty tańców oraz składania i lakowania listów, a także wieczór poetycki Małgorzaty Musiałowskiej.

Ze sztuką obcować będzie można oczywiście także w Centrum Sztuki Współczesnej czy Galerii Wozownia (tam rodzinne warsztaty fotograficzne i optyczne).

Noc Muzeów to także okazja by zwiedzić budynki Archiwum Państwowego i Sądu Okręgowego, a także wysłuchać przygotowanych przez organizatorów wykładów.

Noc Muzeów jest z zasady wydarzeniem bezpłatnym, choć w niektórych przypadkach może być konieczna symboliczna opłata (np. 1 zł) lub wcześniejsza rezerwacja miejsc.

Noc Muzeów 2019 – Toruń: lista muzeów, placówek, instytucji

  • Archiwum Państwowe
  • Centrum Sztuki Współczesnej
  • Galeria Sztuki Wozownia
  • Muzeum Diecezjalne
  • Muzeum Etnograficzne
  • Muzeum Okręgowe z oddziałami:

– Ratusz Staromiejski

– Dom Mikołaja Kopernika

– Kamienica pod Gwiazdą

– Muzeum Historii Torunia

– Muzeum Podróżników im. Tony'ego Halika

– Muzeum Toruńskiego Piernika

  • Sąd Okręgowy

Chcesz, by znalazła się tutaj informacja o propozycjach Twojej placówki na Noc Muzeów? Skontaktuj się w tej sprawie z [email protected]">[email protected]">[email protected]

Uwaga! Nasz portal nie jest organizatorem/koordynatorem Nocy Muzeów – taką rolę najczęściej pełnią odpowiednie działy urzędów miast.

POLECAMY

Historia z rozmachem! Kup naszą koszulkę z wikingiem:

Cena koszulki wynosi 34,99 zł.

Kup koszulkę, wesprzyj nasz portal!

REKLAMA
Śledź nas!
Komentarze

O autorze
Redakcja
Redakcja Histmag.org

Wszystkie teksty autora
Pierwszy polski portal historyczny
ISSN: 1896-8651
Wydawca portalu
Michał Świgoń PROMOHISTORIA
ul. Koźmiana 2/89
01-606 Warszawa
NIP 626-281-54-56
Numer konta: PL 33 1140 2004 0000 3802 7410 0716
Patronaty
Jak uzyskać patronat
Kontakt z redakcją
Mateusz Balcerkiewicz
redaktor naczelny
Reklamuj się u nas
Oferta reklamowa
Konkursy
Nasze konkursy