Opublikowano
2019-04-17 11:05
Autor
Reklama
Licencja
Wolna licencja

Noc Muzeów w Muzeum Polskiej Wódki!

Tegoroczna Noc Muzeów w Muzeum Polskiej Wódki odbędzie się 18 maja. Instytucja mieszcząca się przy Placu Konesera 1 w Warszawie, czyli w miejscu, gdzie niegdyś znajdowała się Warszawska Wytwórnia Wódek „Koneser”, to ciekawe miejsce na kulturalnej mapie stolicy.


Noc Muzeów w Muzeum Polskiej Wódki!

Po raz pierwszy w Warszawskim Centrum Praskim Koneser Muzeum Polskiej Wódki odbędzie się Noc Muzeów! To jedyne takie miejsce na świecie, które pozwoli odwiedzającym poznać historię, tradycję i kulturę Polskiej Wódki – Chronionego Oznaczenia Geograficznego. Partnerami wydarzenia są Pijalnia Czekolady Wedel oraz Slow Festiwal. Pijalnia Czekolady Wedel ugości oczekujących wyjątkową ofertą słodkiego co nieco. Slow Festival zadba o ucztę kulturalną, zapraszając na wyjątkowe koncerty na Placu Konesera oraz zlot zabytkowych Citroenów: http://www.slowweekend.pl/program/

Misja i wizja Muzeum Polskiej Wódki

Polska Wódka jest nie tylko naszym dobrem i dziedzictwem narodowym oraz jednym z nieodłącznych atrybutów polskości na świecie. To również bardzo ważny element polskiej kultury, który od wieków towarzyszy Polakom podczas celebracji ważnych chwil. Celem powstania Muzeum Polskiej Wódki jest stworzenie przestrzeni, w której w jednym miejscu zaprezentujemy jej wyjątkową historię. W atrakcyjny i nowoczesny sposób przybliżymy zwiedzającym proces jej powstawania, surowce, z których jest produkowana i wreszcie walory smakowe.

Zgodnie z zasadami Nocy Muzeów, wejście jest bezpłatne.

Muzeum Polskiej Wódki znajduje się przy Placu Konesera 1 w Warszawie. Jego siedziba została ulokowana w zabytkowym budynku Zakładu Rektyfikacji na terenie Centrum Praskiego Koneser. A warto dodać, że właśnie tutaj, pomiędzy ulicą Ząbkowską, Nieporęcką, Białostocką i Markowską, mieścił się kompleks neogotyckich budynków, w których mieściła się Warszawska Wytwórnia Wódek „Koneser”.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronach internetowych: www.pvm.pl, www.muzeumpolskiejwodki.pl
oraz w mediach społecznościowych ma facebookowym profilu Muzeum Polskiej Wódki: https://www.facebook.com/MuzeumPolskiejWodki

Napisz komentarz
Regulamin komentarzy
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Wolna licencja – ten materiał został opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 Polska.

Redakcja i autor zezwalają na jego dowolny przedruk i wykorzystanie (również w celach komercyjnych) pod następującymi warunkami: należy wyraźnie wskazać autora materiału oraz miejsce pierwotnej publikacji – Portal historyczny Histmag.org, a także nazwę licencji (CC BY-SA 3.0) wraz z odnośnikiem do jej postanowień. W przypadku przedruku w internecie konieczne jest także zamieszczenie dokładnego aktywnego odnośnika do materiału objętego licencją.

UWAGA: Jeśli w treści artykułu nie zaznaczono inaczej, licencja nie dotyczy ilustracji i filmów dołączonych do materiału – w kwestii ich wykorzystania prosimy stosować się do wskazówek w opisie pod nimi lub – w razie ich braku – o kontakt z redakcją: redakcja@histmag.org