Autor: Mat. pras.
Tagi: Wydarzenia, Historia kultury i sztuki, Muzea i instytucje kultury
Opublikowany: 2019-04-02 08:58
Licencja: wszystkie prawa zastrzeżone

Noc Muzeów w Muzeum Wódki!

Tegoroczna Noc Muzeów w Muzeum Wódki odbędzie się 18 maja o godzinie 19.00. Instytucja mieszcząca się przy pl. Teatralnym w Warszawie z tej okazji organizuje grę terenową - odnajdź ukryte na wystawie specjalne obiekty i zgarnij nagrodę. Zobacz program imprezy!
REKLAMA
![] (https://histmag.org/grafika/thumbs/1_600x400_thb_158959.jpg(Muzeum Wódki (fot. Maciej Kruger, materiały prasowe).)) Muzeum Wódki (fot. Maciej Kruger, materiały prasowe).

Jak zapowiadają organizatorzy, uczestnicy wydarzenia na wstępie otrzymają kieliszek dobrego trunku na wzmocnienie sił oraz wydrukowane (w języku polskim i angielskim) przewodniki ze zdjęciami, które pomogą odnaleźć obiekty. Aby potwierdzić ich odnalezienie należy wykonać zdjęcia obiektów w gablocie i pokazać obsłudze w strefie degustacyjnej. Na zwiedzanie i odnalezienie obiektów jest 30 minut.

Zabawa zaczyna się o godzinie 19.00 i potrwa równo do północy. W jednej turze gry może brać udział maksymalnie 20 osób. W związku z tym konieczne jest wcześniejsze wskazanie konkretnej godziny przybycia (co pół godziny - 19.00, 19.30, 20.00… ostatnie wejście o 23:30) w wiadomości prywatnej kierowanej na nasz profil na Facebooku: https://www.facebook.com/muzeumwodki/ lub maila: [email protected]">[email protected]">[email protected]

Zgodnie z zasadami Nocy Muzeów, wejście jest bezpłatne.

O Muzeum Wódki

Muzeum Wódki (fot. Maciej Kruger, materiały prasowe).

Misja

Od ponad czterech stuleci wódka stanowi jeden z najpopularniejszych produktów spożywczych na świecie, przedmiot fascynacji, obsesji i uniesień, wywierający znaczny wpływ na życie społeczne, kulturalne i gospodarcze, a także na wizerunek kraju za granicą. Misją Muzeum Wódki jest udokumentowanie oraz prezentacja tego fenomenu, w całej wielobarwności i złożoności zagadnień związanych z najważniejszym produktem alkoholowym świata.

Wizja

Muzeum prezentuje dzieje wódki, począwszy od podjęcia jej nowoczesnej produkcji przemysłowej we Lwowie w 1782 r. aż po czasy współczesne. Muzeum pozwala również na zdobycie wartościowego doświadczenia osobistego poprzez umożliwienie degustacji najlepszych, starannie wyselekcjonowanych gatunków szlachetnego trunku.

Muzeum Wódki (fot. Maciej Kruger, materiały prasowe).

Kolekcja

Unikalna w skali świata kolekcja Muzeum Wódki powstała w wyniku połączenia gromadzonych przez ponad 20 lat przebogatych zbiorów Adama Łukawskiego i Piotra Popińskiego. Jej uzupełnienie stanowią eksponaty ofiarowane lub użyczone przez producentów alkoholu, instytucje, muzea oraz prywatnych kolekcjonerów z Polski i zagranicy. Obiekty prezentowane będą w formie stałych i okresowych wystaw oraz przy okazji wykładów, warsztatów i zajęć edukacyjnych.

Muzeum Wódki (fot. Maciej Kruger, materiały prasowe).

Muzeum Wódki przy Placu Teatralnym w Warszawie to jeden z najciekawszych konceptów muzealnych w Europie, obowiązkowa atrakcja na turystycznej mapie Warszawy.

REKLAMA
Śledź nas!
Komentarze

O autorze
Mat. pras.
Ten news powstał w oparciu o informację prasową lub inne materiały poddane opracowaniu redakcyjnemu.

Wszystkie teksty autora
Pierwszy polski portal historyczny
ISSN: 1896-8651
Wydawca portalu
Michał Świgoń PROMOHISTORIA
ul. Koźmiana 2/89
01-606 Warszawa
NIP 626-281-54-56
Numer konta: PL 33 1140 2004 0000 3802 7410 0716
Patronaty
Jak uzyskać patronat
Kontakt z redakcją
Mateusz Balcerkiewicz
redaktor naczelny
Reklamuj się u nas
Oferta reklamowa
Konkursy
Nasze konkursy