Opublikowano
2019-04-02 10:58
Licencja
Prawa zastrzeżone

Noc Muzeów w Muzeum Wódki!

Tegoroczna Noc Muzeów w Muzeum Wódki odbędzie się 18 maja o godzinie 19.00. Instytucja mieszcząca się przy pl. Teatralnym w Warszawie z tej okazji organizuje grę terenową - odnajdź ukryte na wystawie specjalne obiekty i zgarnij nagrodę. Zobacz program imprezy!


Muzeum Wódki (fot. Maciej Kruger, materiały prasowe Muzeum Wódki (fot. Maciej Kruger, materiały prasowe).

Jak zapowiadają organizatorzy, uczestnicy wydarzenia na wstępie otrzymają kieliszek dobrego trunku na wzmocnienie sił oraz wydrukowane (w języku polskim i angielskim) przewodniki ze zdjęciami, które pomogą odnaleźć obiekty. Aby potwierdzić ich odnalezienie należy wykonać zdjęcia obiektów w gablocie i pokazać obsłudze w strefie degustacyjnej. Na zwiedzanie i odnalezienie obiektów jest 30 minut.

Zabawa zaczyna się o godzinie 19.00 i potrwa równo do północy. W jednej turze gry może brać udział maksymalnie 20 osób. W związku z tym konieczne jest wcześniejsze wskazanie konkretnej godziny przybycia (co pół godziny - 19.00, 19.30, 20.00… ostatnie wejście o 23:30) w wiadomości prywatnej kierowanej na nasz profil na Facebooku: https://www.facebook.com/muzeumwodki/ lub maila: info@muzeumwodki.pl

Zgodnie z zasadami Nocy Muzeów, wejście jest bezpłatne.

O Muzeum Wódki

Muzeum Wódki Muzeum Wódki (fot. Maciej Kruger, materiały prasowe).

Misja

Od ponad czterech stuleci wódka stanowi jeden z najpopularniejszych produktów spożywczych na świecie, przedmiot fascynacji, obsesji i uniesień, wywierający znaczny wpływ na życie społeczne, kulturalne i gospodarcze, a także na wizerunek kraju za granicą. Misją Muzeum Wódki jest udokumentowanie oraz prezentacja tego fenomenu, w całej wielobarwności i złożoności zagadnień związanych z najważniejszym produktem alkoholowym świata.

Wizja

Muzeum prezentuje dzieje wódki, począwszy od podjęcia jej nowoczesnej produkcji przemysłowej we Lwowie w 1782 r. aż po czasy współczesne. Muzeum pozwala również na zdobycie wartościowego doświadczenia osobistego poprzez umożliwienie degustacji najlepszych, starannie wyselekcjonowanych gatunków szlachetnego trunku.

Muzeum Wódki Muzeum Wódki (fot. Maciej Kruger, materiały prasowe).

Kolekcja

Unikalna w skali świata kolekcja Muzeum Wódki powstała w wyniku połączenia gromadzonych przez ponad 20 lat przebogatych zbiorów Adama Łukawskiego i Piotra Popińskiego. Jej uzupełnienie stanowią eksponaty ofiarowane lub użyczone przez producentów alkoholu, instytucje, muzea oraz prywatnych kolekcjonerów z Polski i zagranicy. Obiekty prezentowane będą w formie stałych i okresowych wystaw oraz przy okazji wykładów, warsztatów i zajęć edukacyjnych.

Muzeum Wódki Muzeum Wódki (fot. Maciej Kruger, materiały prasowe).

Muzeum Wódki przy Placu Teatralnym w Warszawie to jeden z najciekawszych konceptów muzealnych w Europie, obowiązkowa atrakcja na turystycznej mapie Warszawy.

Napisz komentarz
Regulamin komentarzy
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Mat. pras.

Ten news powstał w oparciu o informację prasową lub inne materiały poddane opracowaniu redakcyjnemu.

Prawa zastrzeżone – ten materiał jest chroniony przez przepisy prawa autorskiego.

Kopiowanie, przedrukowywanie (poza dozwolonymi prawnie wyjątkami) wyłącznie za zgodą redakcji: redakcja@histmag.org