Noc Muzeów w Muzeum Wódki!
Jak zapowiadają organizatorzy, uczestnicy wydarzenia na wstępie otrzymają kieliszek dobrego trunku na wzmocnienie sił oraz wydrukowane (w języku polskim i angielskim) przewodniki ze zdjęciami, które pomogą odnaleźć obiekty. Aby potwierdzić ich odnalezienie należy wykonać zdjęcia obiektów w gablocie i pokazać obsłudze w strefie degustacyjnej. Na zwiedzanie i odnalezienie obiektów jest 30 minut.
Zabawa zaczyna się o godzinie 19.00 i potrwa równo do północy. W jednej turze gry może brać udział maksymalnie 20 osób. W związku z tym konieczne jest wcześniejsze wskazanie konkretnej godziny przybycia (co pół godziny - 19.00, 19.30, 20.00… ostatnie wejście o 23:30) w wiadomości prywatnej kierowanej na nasz profil na Facebooku: https://www.facebook.com/muzeumwodki/ lub maila: [email protected]">[email protected]">[email protected]
Zgodnie z zasadami Nocy Muzeów, wejście jest bezpłatne.
O Muzeum Wódki
Misja
Od ponad czterech stuleci wódka stanowi jeden z najpopularniejszych produktów spożywczych na świecie, przedmiot fascynacji, obsesji i uniesień, wywierający znaczny wpływ na życie społeczne, kulturalne i gospodarcze, a także na wizerunek kraju za granicą. Misją Muzeum Wódki jest udokumentowanie oraz prezentacja tego fenomenu, w całej wielobarwności i złożoności zagadnień związanych z najważniejszym produktem alkoholowym świata.
Wizja
Muzeum prezentuje dzieje wódki, począwszy od podjęcia jej nowoczesnej produkcji przemysłowej we Lwowie w 1782 r. aż po czasy współczesne. Muzeum pozwala również na zdobycie wartościowego doświadczenia osobistego poprzez umożliwienie degustacji najlepszych, starannie wyselekcjonowanych gatunków szlachetnego trunku.
Kolekcja
Unikalna w skali świata kolekcja Muzeum Wódki powstała w wyniku połączenia gromadzonych przez ponad 20 lat przebogatych zbiorów Adama Łukawskiego i Piotra Popińskiego. Jej uzupełnienie stanowią eksponaty ofiarowane lub użyczone przez producentów alkoholu, instytucje, muzea oraz prywatnych kolekcjonerów z Polski i zagranicy. Obiekty prezentowane będą w formie stałych i okresowych wystaw oraz przy okazji wykładów, warsztatów i zajęć edukacyjnych.
Muzeum Wódki przy Placu Teatralnym w Warszawie to jeden z najciekawszych konceptów muzealnych w Europie, obowiązkowa atrakcja na turystycznej mapie Warszawy.