Ostatni tydzień rejestracji na XVIII Powszechny Zjazd Historyków Polskich

opublikowano: 2009-06-22 11:42
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Organizatorzy największej, odbywającej się raz na pięć lat imprezy historycznej w Polsce zdecydowali się przedłużyć termin rejestracji o 1 miesiąc. Ostateczny termin mija już za kilka dni – 30 czerwca. Raz jeszcze zachęcamy do uczestnictwa w Zjeździe, objętym patronatem medialnym „Histmag.org”.
REKLAMA

XVIII Powszechny Zjazd Historyków Polskich będzie trwać od 16 do 19 września 2009 roku. O założeniach tej najważniejszej imprezy historycznej w Polsce informowaliśmy już w marcu, natomiast szczegóły dotyczące rejestracji znajdują się w poprzedniej zapowiedzi z połowy maja.

Na Zjazd składa się przede wszystkim olbrzymie nagromadzenie paneli i spotkań, przygotowanych z myślą nie o naukowcach akademickich, ale zwykłych miłośnikach historii. Panele te prezentują najnowsze osiągnięcia historiografii i podstawowe tematy poruszane w debacie naukowej. Na tegorocznym zjeździe będzie przykładowo, moim zdaniem jeden z najciekawszych w programie, panel poświęcony pamięci historycznej. Przygotowywany jest też, bardzo ciekawie zapowiadający się panel na temat tradycji wielkich bitew w świadomości narodów Europy. Osią będzie tu bitwa pod Grunwaldem, ale w tym wielojęzycznym panelu podjęte zostaną także tematy innych ważnych, osadzonych w kulturze starć – opowiadał w udzielonym nam w kwietniu wywiadzie prof. dr. hab. Krzysztof Mikulski.

Z kolei w opublikowanym 27 maja artykule dr Andrzej Korytko, prezes Oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego w Olsztynie, członek Komisji Organizacyjnej XVIII Powszechnego Zjazdu Historyków Polskich, wyjaśniał: Poczynając od sympozjów specjalistycznych, które będą obradowały 16 września, Zjazd – w założeniach organizatorów – ma być forum wymiany myśli i poglądów, a wystąpienia prelegentów mają pobudzać debatę. Aby zachęcić uczestników Zjazdu do wzięcia udziału w dyskusji zamierzamy opublikować abstrakty referatów na internetowej stronie zjazdowej, do odwiedzenia której serdecznie zapraszamy.

Więcej informacji na temat Zjazdu znajduje się w poświęconym mu dziale naszego serwisu.

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Kamil Janicki
Historyk, były redaktor naczelny „Histmag.org” (lipiec 2008 – maj 2010), obecnie prowadzi biuro tłumaczeń, usług wydawniczych i internetowych. Zawodowo zajmuje się książką historyczną, a także publicystyką historyczną. Jest redaktorem i tłumaczem kilkudziesięciu książek, głównym autorem i redaktorem naukowym książki „Źródła nienawiści. Konflikty etniczne w krajach postkomunistycznych” (2009) a także autorem około 700 artykułów – dziennikarskich, popularnonaukowych i naukowych, publikowanych zarówno w internecie, jak i drukiem (również za granicą).

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone