Paul Thompson, Joanna Bornat – „Głos przeszłości. Wprowadzenie do historii mówionej”

opublikowano: 2021-12-16 06:27
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
„Głos przeszłości. Wprowadzenie do historii mówionej”, jedna z najbardziej znaczących książek dotyczących historii mówionej, ukazuje się po raz pierwszy w Polsce nakładem Centrum Archiwistyki Społecznej. Jej autorami są brytyjscy historycy, badacze i praktycy historii mówionej Paul Thompson i Joanna Bornat.
REKLAMA
Paul Thompson, Joanna Bornat
„Głos przeszłości. Wprowadzenie do historii mówionej”
cena:
69,90 zł
Tytuł oryginalny:
The Voice of the Past. Oral History
Wydawca:
Centrum Archiwistyki Społecznej
Tłumaczenie:
Paweł Tomanek
Rok wydania:
2021
Okładka:
miękka
Liczba stron:
700
ISBN:
978-83-9622-641-9
EAN:
9788396226419

Co stanowi istotę metody historii mówionej jako źródła wiedzy? Jakie są jej relacje z innymi dyscyplinami? Jak przygotować się do rozmów i w jaki sposób prezentować ich efekty? Publikacja „Głos przeszłości” odpowiada na te i wiele innych pytań. Zawiera też przegląd inspirujących projektów wykorzystujących nagrania historii mówionej realizowanych w różnych zakątkach świata.

To obowiązkowa lektura dla wszystkich, którzy już zajmują się historią mówioną. Dla pozostałych może stanowić świetną zachętę do rozpoczęcia tej przygody.

Chcieliśmy, aby ta książka miała charakter zarówno praktyczny, jak i filozoficzny. [...] Przedstawiamy obszerny przegląd głównych cech historii mówionej i narracji biograficznych oraz ich roli społecznej i historycznej, korzeni, rozwoju i popularyzacji na całym świecie, ich miejsca w szerszym ruchu na rzecz badania pamięci (memory movement), wreszcie – kwestii dotyczących natury pamięci jako źródła danych i jej związków z poczuciem «ja», doświadczeniem i tożsamością ― napisali we wstępie Paul Thompson i Joanna Bornat.

Książkę „Głos przeszłości. Wprowadzenie do historii mówionej” zamówicie pod tym linkiem!

Zobacz też pozostałe inicjatywy Centrum Archiwistyki Społecznej!

REKLAMA
Komentarze

O autorze

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone