Podziemia III Rzeszy. Tajemnice Książa, Wałbrzycha i Szczawn (informacja)

opublikowano: 2010-10-29 11:24
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Znakomity badacz i odkrywca Jerzy Rostkowski odsłania frapujące dolnośląskie sekrety: laboratoria, które pracowały nad bronią jądrową i rakietami balistycznymi, zbiory muzealne, broń Werwolfu i złoto banków Rzeszy.
REKLAMA
cena:
Okładka:
całopapierowa z obwolutą
Liczba stron:
304
Seria:
Historia
Data i miejsce wydania:
1 (2010)
Format:
150 x 225
ISBN:
978-83-7510-642-8

Dolny Śląsk to kraina tajemnic i na poły mitycznych skarbów III Rzeszy. Ukrytych w podziemiach starych zamków, w kopalnianych korytarzach, niekiedy w samych centrach dużych miast. Zamaskowane i zaminowane, do dziś dyskretnie pilnowane są przez budzących lęk zagadkowych "strażników" i polskie służby specjalne.

Laboratoria, które pracowały nad bronią jądrową i rakietami balistycznymi, zbiory muzealne, broń Werwolfu, złoto banków Rzeszy - to tylko część frapujących dolnośląskich sekretów, które w Podziemiach III Rzeszy odsłania znakomity ich badacz i odkrywca Jerzy Rostkowski.

Jerzy Rostkowski urodził się w 1950 r. w Jeleniej Górze. Jak pisze Tadeusz Kisielewski, jest on "jednym z najwybitniejszych polskich eksploratorów - ludzi, których wiedza, dociekliwość, pasja oraz intuicja badawcza prowadzą nierzadko do odkryć budzących zazdrość zawodowych historyków". Niestrudzony tropiciel sekretów II wojny światowej oraz ich popularyzator. Uwielbia, jak mówi, "ulotny pył tajemnicy drzemiący na starych dokumentach". Napisał wiele książek, m.in. Zamek Książ - zapomniana tajemnica, Znikające miasta, Lampy śmierci i Rozkaz - zapomnieć!

Zobacz więcej ciekawych książek historycznych na stronach Wydawnictwa Rebis.

REKLAMA
Komentarze

O autorze

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone