Pograją w Łodzi

opublikowano: 2008-02-21 21:54
wolna licencja
poleć artykuł:
W dniach 16-18 maja w Łodzi odbędzie się konwent miłośników planszowych gier strategicznych. Impreza będzie elementem I Łódzkiej Wiosny Młodych Historyków, nad którą patronat sprawuje Histmag.org.
REKLAMA

Łódź po raz pierwszy gościć będzie miłośników gier strategicznych. Walorem tego miasta jest jego położenie, dzięki któremu być może uda nam się zgromadzić dużą liczbę graczy z całej Polski – mówi Michał Stępkowski, organizator konwentu.

Rozgrywki prowadzone będą w Instytucie Historii przy ulicy Kamińskiego 27a, a sama impreza będzie jednym z elementów I Łódzkiej Wiosny Młodych Historyków organizowanej przez Studenckie Koło Naukowe Historyków Uniwersytetu Łódzkiego. Pomysł spodobał mi się od razu, myślę, że to fantastyczny sposób na promocję historii, tym bardziej, że gracze naprawdę należą do fascynatów tej nauki – stwierdził prezes SKNH UŁ Sebastian Adamkiewicz.

Z jego opinią zgadza się Krzysztof Lipka, na co dzień miłośnik gier strategicznych: Historyczne gry planszowe służą odtworzeniu pewnych wydarzeń znanych z kart historii, w szczególności bitew, konfliktów, momentów przełomowych. Za pomocą planszy, żetonów przedstawiających oddziały i historycznych dowódców czy też kart opisujących znane wydarzenia oraz pewnej dozy wyobraźni możemy uczestniczyć w wydarzeniach znanych jedynie z podręczników historii. Często poszczególne elementy gry są pięknie wykonane, oddając ducha epoki.

Studenckie Koło Naukowe Historyków UŁ liczy w szczególności na zainteresowanie całą imprezą studentów. Po krótkiej prezentacji wybranych gier mogę zapewnić, że wszystko wygląda bardzo atrakcyjnie również z punktu widzenia zwykłego widza, zatem już dziś zapraszam wszystkich studentów do podziwiania rozgrywek – powiedział Prezes SKNH UŁ.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w konwencie organizatorzy proszą o kontakt pod adresem e-mail: [email protected].

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Roman Sidorski
Historyk, redaktor, popularyzator historii. Absolwent Uniwersytetu Adama Mickiewicza. Przez wiele lat związany z „Histmagiem” jako jego współzałożyciel i członek redakcji. Jest współautorem książki „Źródła nienawiści. Konflikty etniczne w krajach postkomunistycznych” (2009). Współpracował jako redaktor i recenzent z oficynami takimi jak Bellona, Replika, Wydawnictwo Poznańskie oraz Wydawnictwo Znak. Poza „Histmagiem”, publikował między innymi w „Uważam Rze Historia”.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone