Pogrzeb Bronisława Geremka

opublikowano: 2008-07-21 14:35
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Ciało wybitnego historyka i męża stanu spocznie na warszawskich Powązkach.
REKLAMA

Po mszy świętej w katedrze św. Jana na warszawskim Starym Mieście rozpoczął się pogrzeb prof. Bronisława Geremka. Jego ciało spocznie na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Podczas mszy odczytany został list Benedykta XVI.

„Jego świątobliwość Benedykt XVI ze smutkiem przyjął wiadomość o tragicznej śmierci byłego ministra spraw zagranicznych RP, prof. Bronisława Geremka. Jego odejście to wielka strata dla świata nauki i polityki w Polsce i w Europie” - napisano w przesłanym z Watykanu dokumencie.

O Geremku i jego wkładzie w polskie życie publiczne mówili także m.in. Lech Wałęsa i abp Tadeusz Gocłowski.

We mszy świętej uczestniczyła rodzina profesora, a także m.in. prezydent Lech Kaczyński, premier Donald Tusk, szef Parlamentu Europejskiego Hans-Gert Poettering, b. prezydenci Lech Wałęsa i Aleksander Kwaśniewski, b. premierzy: Tadeusz Mazowiecki, Józef Oleksy, Włodzimierz Cimoszewicz, Jerzy Buzek.

Obecni byli także liczni politycy i wysocy urzędnicy państwowi: marszałkowie Sejmu i Senatu, członkowie rządu i prezydent Warszawy.

Przeczytaj również:

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Kamil Janicki
Historyk, były redaktor naczelny „Histmag.org” (lipiec 2008 – maj 2010), obecnie prowadzi biuro tłumaczeń, usług wydawniczych i internetowych. Zawodowo zajmuje się książką historyczną, a także publicystyką historyczną. Jest redaktorem i tłumaczem kilkudziesięciu książek, głównym autorem i redaktorem naukowym książki „Źródła nienawiści. Konflikty etniczne w krajach postkomunistycznych” (2009) a także autorem około 700 artykułów – dziennikarskich, popularnonaukowych i naukowych, publikowanych zarówno w internecie, jak i drukiem (również za granicą).

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone