Opublikowano
2019-01-20 19:37
Licencja
Wolna licencja

Pomyłka kartografa – wyspy, których nie było [Galeria]

Czy zdarzało Wam się kiedyś ze smutkiem stwierdzić, że pozostawaliście przez bardzo długi czas w błędzie? Kartografowie niegdyś mylili się i błądzili nawet przez kilka wieków. Oto przykłady – umieszczone na mapach wyspy, które faktycznie... nigdy nie istniały.


Napisz komentarz
Regulamin komentarzy

Gość: Bartek |

Warto wspomnieć o Wyspach Bergamutach, na których podobno jest kot w butach. Te wyspy są jeszcze bardziej fikcyjne, bo nawet na żadne mapy ich nie naniesiono.Odpowiedz

Gość: Asdam |

@ Gość: Bartek w takim razie nie naleza do pomylek kartograficznych wiec nie maja zwizku z tym tematemOdpowiedz
Paweł Czechowski

Ukończył studia dziennikarskie na Uniwersytecie Śląskim. W historii najbardziej pasjonuje go wiek XX, poza historią - piłka nożna.

Wolna licencja – ten materiał został opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 Polska.

Redakcja i autor zezwalają na jego dowolny przedruk i wykorzystanie (również w celach komercyjnych) pod następującymi warunkami: należy wyraźnie wskazać autora materiału oraz miejsce pierwotnej publikacji – Portal historyczny Histmag.org, a także nazwę licencji (CC BY-SA 3.0) wraz z odnośnikiem do jej postanowień. W przypadku przedruku w internecie konieczne jest także zamieszczenie dokładnego aktywnego odnośnika do materiału objętego licencją.

UWAGA: Jeśli w treści artykułu nie zaznaczono inaczej, licencja nie dotyczy ilustracji i filmów dołączonych do materiału – w kwestii ich wykorzystania prosimy stosować się do wskazówek w opisie pod nimi lub – w razie ich braku – o kontakt z redakcją: redakcja@histmag.org