Ponad 150 lat dziejów miasta i stoczni na wystawie w Europejskim Centrum Solidarności [Galeria]

opublikowano: 2022-09-08 08:34
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
W Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku można obejrzeć nową wyjątkową wystawę. To „STOCZNIA | Człowiek. Przemysł. Miasto”. Ekspozycja ta przybliża 150 lat dziejów nie tylko miasta, ale stoczni. Jest to pierwsza kompleksowa wystawa o historii państwowego przemysłu stoczniowego w Gdańsku.
REKLAMA

Więcej informacji o wystawie:

Wystawę „STOCZNIA | Człowiek. Przemysł. Miasto” można oglądać w gmachu Europejskiego Centrum Solidarności od 15 lipca 2022 roku do 30 września 2023 roku. Ekspozycja powstała nieprzypadkowo w 2022 roku. W tym bowiem roku przypada 75. rocznica powstania Stoczni Gdańskiej oraz 70. rocznica powstania Stoczni Remontowej

Warto dodać, że eksponaty prezentowane na 470 metrach kw. sali ECS pochodzą od niemal 40 instytucji i osób prywatnych, z Polski i zagranicy.

- Korzystaliśmy m.in. ze zbiorów Archiwum Państwowego w Gdańsku, PAN Biblioteki Gdańskiej, Muzeum Gdańska, Muzeum Narodowego w Gdańsku, Muzeum Stutthof w Sztutowie, Muzeum Narodowego w Szczecinie, Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Ekspozycja będzie także pierwszą okazją do szerszego zaprezentowania związanych z tym tematem zbiorów ECS - zdradzają twórcy wystawy.

Zobaczcie zdjęcia z wystawy!

Każdy, kto kupi bilet na wystawę, otrzymuje audioprzewodnik w językach polskim i angielskim, a także w polskim języku migowym oraz z audiodeskrypcją.

Bilet normalny 15 zł, ulgowy 10 zł.

Wystawa jest czynna w godzinach otwarcia ECS.

Zapraszamy! Gdańsk, plac Solidarności 1

Szczegółowe informacje na temat wystawy „STOCZNIA | Człowiek. Przemysł. Miasto” można znaleźć na stronie internetowej Europejskiego Centrum Solidarności.

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Redakcja
Redakcja Histmag.org

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone