Premiera: Kacper Nowak – „Konkwista. W imię Boga, złota i Hiszpanii”

opublikowano: 2021-06-09 08:23
wolna licencja
poleć artykuł:
Imponujące wynalazki XV wieku rozbudziły głód zamorskich podróży oraz chęć odkrycia nieznanych dotąd szlaków i lądów. Pierwsza ekspedycja Kolumba utorowała drogę do podboju Ameryki. Druga rozpoczęła trwającą niemal sto lat epokę konkwisty, która przyniosła skutki dla całej ludzkości.
REKLAMA
Kacper Nowak
„Konkwista. W imię Boga, złota i Hiszpanii”
cena:
16,90 zł
Wydawca:
PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Liczba stron:
242
Format ebooków:
PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN:
978-83-65156-42-6

Zobacz też nasze pozostałe e-booki i audiobooki!

Kacper Nowak, poruszając nieznane polskiemu czytelnikowi wątki, zabiera nas do czasów, w których Hernán Cortés, Francisco Pizarro, Pedro de Alvarado i inni zdobywcy budzili podziw i przerażenie. Szermując wzniosłymi hasłami przelali morze krwi. Burzyli lokalne tradycje, a na ich gruzach stawiali nowy porządek na wzór europejski. Autor e-booka opisuje także organizację społeczną oraz zwyczaje rdzennej ludności, której nieobcy był kanibalizm czy składanie ofiar z ludzi (zwłaszcza z dzieci). Porównuje siły i liczebność przyjezdnych oraz ludności tubylczej.

Dwa światy – europejski i indiański mieszkały na jednym globie, ale nie miały ze sobą prawie żadnej styczności. Moment oficjalnego spotkania tych światów był dla obydwu punktem zwrotnym.

Kim byli hiszpańscy i portugalscy konkwistadorzy - żądnymi sławy i bogactwa poszukiwaczami przygód, czy odważnymi odkrywcami w służbie Boga i hiszpańskiej korony? Jak ważną rolę przy podbojach odgrywał handel pomiędzy rdzennymi mieszkańcami a europejskimi przybyszami? Jak wielkie szanse na obronę przed najeźdźcami mieli tubylcy? I co skłoniło wielkiego azteckiego króla Montezumę do poddania się Hiszpanom bez walki?

Najnowszy e-book portalu Histmag.org „Konkwista. W imię Boga, złota i Hiszpanii” to pozycja obowiązkowa dla wszystkich chcących lepiej poznać przebieg podbojów Nowego Świata, a także dzieje państw-miast Ameryki przedkolumbijskiej.

Kacper Nowak (ur. 1986) - z zamiłowania historyk i podróżnik, który przemierzył szlaki hiszpańskich podbojów w Ameryce Łacińskiej. Autor książki „Tortuga – dzieje wyspy piratów”.

Przeczytaj fragment książki: PDF, EPUB, MOBI

Spis treści:

  • Prolog 7
  • Wrogowie 13
  • Podbój 59
  • Kolonizacja 183
  • Epilog 229
  • Bibliografia 237

Zobacz też pozostałe e-booki i audiobooki dostępne w naszym sklepie!

Kacper Nowak
„Konkwista. W imię Boga, złota i Hiszpanii”
cena:
16,90 zł
Wydawca:
PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Liczba stron:
242
Format ebooków:
PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN:
978-83-65156-42-6
REKLAMA
Komentarze

O autorze
Kacper Nowak
Z zamiłowania historyk, z zawodu handlowiec. Uważa, że przeszłość powinno się przekazywać jako zestawienie niegdyś żywych obrazów i jak najmocniej wpływać przy tym na wyobraźnię odbiorcy, aby poprzez wizualizację historii wyryć ją w jego myślach i sercu. Autor książki pt. „Tortuga – dzieje wyspy piratów”.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone