Autor: Kacper Nowak
Tagi: Redakcyjne, Historia społeczna, Historia życia codziennego i obyczajowości, Książki, XVI-XVII wiek, Ameryka Północna, Ameryka Środkowa, Ameryka przedkolumbijska
Opublikowany: 2021-06-09 08:23
Licencja: wolna licencja

Premiera: Kacper Nowak – „Konkwista. W imię Boga, złota i Hiszpanii”

Imponujące wynalazki XV wieku rozbudziły głód zamorskich podróży oraz chęć odkrycia nieznanych dotąd szlaków i lądów. Pierwsza ekspedycja Kolumba utorowała drogę do podboju Ameryki. Druga rozpoczęła trwającą niemal sto lat epokę konkwisty, która przyniosła skutki dla całej ludzkości.
REKLAMA
Kacper Nowak
„Konkwista. W imię Boga, złota i Hiszpanii”
16,90 zł
Wydawca: PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Liczba stron: 242
Format ebooków: PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN: 978-83-65156-42-6

Zobacz też nasze pozostałe e-booki i audiobooki!

Kacper Nowak, poruszając nieznane polskiemu czytelnikowi wątki, zabiera nas do czasów, w których Hernán Cortés, Francisco Pizarro, Pedro de Alvarado i inni zdobywcy budzili podziw i przerażenie. Szermując wzniosłymi hasłami przelali morze krwi. Burzyli lokalne tradycje, a na ich gruzach stawiali nowy porządek na wzór europejski. Autor e-booka opisuje także organizację społeczną oraz zwyczaje rdzennej ludności, której nieobcy był kanibalizm czy składanie ofiar z ludzi (zwłaszcza z dzieci). Porównuje siły i liczebność przyjezdnych oraz ludności tubylczej.

Dwa światy – europejski i indiański mieszkały na jednym globie, ale nie miały ze sobą prawie żadnej styczności. Moment oficjalnego spotkania tych światów był dla obydwu punktem zwrotnym.

Kim byli hiszpańscy i portugalscy konkwistadorzy - żądnymi sławy i bogactwa poszukiwaczami przygód, czy odważnymi odkrywcami w służbie Boga i hiszpańskiej korony? Jak ważną rolę przy podbojach odgrywał handel pomiędzy rdzennymi mieszkańcami a europejskimi przybyszami? Jak wielkie szanse na obronę przed najeźdźcami mieli tubylcy? I co skłoniło wielkiego azteckiego króla Montezumę do poddania się Hiszpanom bez walki?

Najnowszy e-book portalu Histmag.org „Konkwista. W imię Boga, złota i Hiszpanii” to pozycja obowiązkowa dla wszystkich chcących lepiej poznać przebieg podbojów Nowego Świata, a także dzieje państw-miast Ameryki przedkolumbijskiej.

Kacper Nowak (ur. 1986) - z zamiłowania historyk i podróżnik, który przemierzył szlaki hiszpańskich podbojów w Ameryce Łacińskiej. Autor książki „Tortuga – dzieje wyspy piratów”.

Przeczytaj fragment książki: PDF, EPUB, MOBI

Spis treści:

  • Prolog 7
  • Wrogowie 13
  • Podbój 59
  • Kolonizacja 183
  • Epilog 229
  • Bibliografia 237

Zobacz też pozostałe e-booki i audiobooki dostępne w naszym sklepie!

Kacper Nowak
„Konkwista. W imię Boga, złota i Hiszpanii”
16,90 zł
Wydawca: PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Liczba stron: 242
Format ebooków: PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN: 978-83-65156-42-6
REKLAMA
Śledź nas!
Komentarze

O autorze
Kacper Nowak
Z zamiłowania historyk, z zawodu handlowiec. Uważa, że przeszłość powinno się przekazywać jako zestawienie niegdyś żywych obrazów i jak najmocniej wpływać przy tym na wyobraźnię odbiorcy, aby poprzez wizualizację historii wyryć ją w jego myślach i sercu. Autor książki pt. „Tortuga – dzieje wyspy piratów”.

Wszystkie teksty autora
Pierwszy polski portal historyczny
ISSN: 1896-8651
Wydawca portalu
Michał Świgoń PROMOHISTORIA
ul. Koźmiana 2/89
01-606 Warszawa
NIP 626-281-54-56
Numer konta: PL 33 1140 2004 0000 3802 7410 0716
Patronaty
Jak uzyskać patronat
Kontakt z redakcją
Mateusz Balcerkiewicz
redaktor naczelny
Reklamuj się u nas
Oferta reklamowa
Konkursy
Nasze konkursy