Przerwano prace nad filmem „Raport Pileckiego”. Powodem zmiana reżysera

opublikowano: 2020-09-25 06:32
wolna licencja
poleć artykuł:
W ubiegłym roku Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Państwowy Instytut Sztuki Filmowej zapowiadali, że w 2021 roku, a więc 120. rocznicę urodzin Witolda Pileckiego do kin trafią aż dwa filmy opowiadające dzieje rotmistrza. Okazuje się, że z realizacją planów może być kłopot. Właśnie wstrzymano prace na planie „Raportu Pileckiego” w reżyserii Leszka Wosiewicza.
REKLAMA
Rotmistrz Witold Pilecki

Zobacz także:

Zdjęcia do filmu wartego 38 mln zł rozpoczęto rok temu. Koszty produkcji w przeważającej mierze miała pokryć Polska Fundacja Narodowa oraz TVP. Jak informuje portal Wirtualna Polska, zrealizowano już 66 z planowanych 100 dni zdjęciowych, po czym reżyser Leszek Wosiewicz został odsunięty od pracy nad filmem, a jeszcze na początku września kręcono ujęcia w Gliwicach, a plan filmowy zlokalizowano na terenie po Hucie 1 Maja, na tyłach budynku dyrekcji przy ulicy Hlubka.

Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie zdecydowała, że zastąpi go Krzysztof Łukaszewicz, znany m.in. z takich produkcji jak: film „Karbala” i serial „Belfer 2”. Modyfikacji ulegnie też scenariusz. Powodem tych zmian ma być sygnalizowany już w zeszłym roku problem z za długim, przegadanym scenariuszem oraz kosztorys, który znacząco przekracza planowaną kwotę. Jednak czy tak w istocie będzie? Nie ma jeszcze potwierdzonych informacji w tej sprawie.

Jak wygląda sytuacja z drugim filmem o rotmistrzu Pileckim?

Informacje dotyczące produkcji są dość enigmatyczne. Wiadomo jedynie, że film „Ochotnik” pochłonie około 148 mln zł i, że prawdopodobnie powstanie w koprodukcji z dużym studiem amerykańskim. Od miesięcy spekuluje się, że będzie to film z hollywoodzką obsadą i reżyserem, który ma na koncie Oscara.

Źródła:

www.wp.pl, www.film.wp.pl, www.spidersweb.pl, www.kultura.gazeta.pl

Polecamy e-book Michała Beczka – „Wikingowie na Rusi”

Michał Beczek
„Wikingowie na Rusi”
cena:
14,90 zł
Wydawca:
PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Liczba stron:
135
Format ebooków:
PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN:
978-83-65156-37-2
REKLAMA
Komentarze

O autorze
Magdalena Mikrut-Majeranek
Doktor nauk humanistycznych, kulturoznawca, historyk i dziennikarz. Autorka książki "Henryk Konwiński. Historia tańcem pisana" (2022), monografii "Historia Rozbarku i parafii św. Jacka w Bytomiu" (2015) oraz współautorka książek "Miasto jako wielowymiarowy przedmiot badań" oraz "Polityka senioralna w jednostkach samorządu terytorialnego", a także licznych artykułów naukowych. Miłośniczka teatru tańca współczesnego i dobrej literatury. Zastępca redaktora naczelnego portalu Histmag.org.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone