Przywróćmy obrazom ich dawny blask! – jak przebiega konserwacja i digitalizacja obrazów Biblioteki Kórnickiej? [galeria]

opublikowano: 2018-05-15 15:29
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Trwają prace w ramach projektu cyfrowe udostępnianie zasobów Polskiej Akademii Nauk – Biblioteki Kórnickiej. Procesowi digitalizacji podlegają nie tylko rękopisy, starodruki i inne dokumenty. Częścią przedsięwzięcia jest również konserwacja i digitalizacja obrazów należących do zbiorów Biblioteki. Zobaczcie w jaki sposób przebiega ten proces!
REKLAMA

Postępy w digitalizacji można śledzić na bieżąco w portalu Facebook pod linkiem: https://www.facebook.com/PlatformaCyfrowaBKPAN/

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Mat. pras.
Ten news powstał w oparciu o informację prasową lub inne materiały poddane opracowaniu redakcyjnemu.

Wszystkie teksty autora
Maciej Zaremba
Były redaktor naczelny Histmag.org (2017-2019). Absolwent historii i student politologii na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się historią nowożytną Polski, zwłaszcza życiem codziennym, publicznym i wojskowym społeczeństwa szlacheckiego Rzeczypospolitej oraz stosunkami polsko-moskiewskimi w XVI i XVII wieku. Wielbiciel gier video i literatury fantasy. Uważa, że historię należy popularyzować za pomocą wszelkich dostępnych środków popkultury, takich jak filmy, seriale, muzyka czy gry.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone