Opublikowano
2019-11-18 11:03
Licencja
Wolna licencja

Rozstrzygnięcie październikowych konkursów!

W październiku przeprowadziliśmy w naszym portalu trzy konkursy, w których można było wygrać ciekawe książki. Sprawdź, czy jedna z nagród nie powędruje już wkrótce do Ciebie!


Konkurs: Druga RP w 100 przedmiotach

1. Jakie wydarzenia zapoczątkowały i zakończyły okres II Rzeczpospolitej? Początkiem II RP było odzyskanie suwerenności przez Polskę 11.11.1918 r., a kres II RP nastąpił po wycofania uznania międzynarodowego dla rządu Rzeczypospolitej Polskiej na uchodźstwie w. 1945 r.
2. Czy w internetowej księgarni XLM można kupić jeszcze inne publikacje Andrzeja Fedorowicza? Tak.

Andrzej Fedorowicz - „Druga Rzeczpospolita w 100 przedmiotach” - okładka Tytuł: „Druga Rzeczpospolita w 100 przedmiotach”
Autor: Andrzej Fedorowicz
Wydawca: Wydawnictwo Fronda
Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami
Data premiery: 11.10.2019
EAN: 9788380794825
Liczba stron: 400
Cena: 49,90 zł
Kup ze zniżką w księgarni Xlm.pl!

Fundatorem nagród jest Wydawnictwo Fronda!

Konkurs: O Polskę całą, wielką i wolną

1. Matuszewski przeprowadził spektakularną akcję ewakuacji złota Banku Polskiego. Kiedy do tego doszło i ile ton złota przeniesiono? We wrześniu 1939 roku przewieziono blisko 80 mln ton. Inne źródła podają,że było to 75 mln ton (dwie odpowiedzi będą uznawane)
2. Ile zapłacimy za dostawę przesyłki Pocztą Polską, gdy kupimy książkę „O Polskę całą, wielką i wolną” na stronie internetowej Instytutu Pamięci Narodowej? 7.90 zł w przypadku odbioru w placówce pocztowej Poczty Polskiej i po uiszczeniu opłaty przelewem (uznawane będą też odpowiedzi: w przypadku odbioru w placówce pocztowej - 8,90 zł - Karta lub szybki przelew Przelewy24.pl, pobranie i 10,90 zł - dostarczenie)

Ignacy Matuszewski - „O Polskę całą, wielką i wolną” - okładka Autor: Ignacy Matuszewski
Tytuł: „O Polskę całą, wielką i wolną.
Pisma wybrane. Tom 2: Katastrofa (1943–1946)”
EAN: 9788375656237
ISBN: 978-83-7565-623-7
Wydawca: Instytut Pamięci Narodowej
Liczba stron: 1872
Rok wydania: Warszawa 2019
Cena za komplet 2 tomów: 99,99 zł
Kup ze zniżką!

Fundatorem nagród jest Instytut Pamięci Narodowej

Konkurs: Strup. Hiszpania rozdrapuje rany

1. W jakich latach trwała wojna domowa w Hiszpanii? W latach 1936–1939.
2. Kto stworzył projekt okładki książki „Strup. Hiszpania rozdrapuje rany”, którą możemy kupić w internetowej księgarni Wydawnictwa Czarnego? Agnieszka Pasierska

Kobylarczyk Katarzyna - „Strup. Hiszpania rozdrapuje rany” - okładka Tytuł: „Strup. Hiszpania rozdrapuje rany”
Autor: Kobylarczyk Katarzyna
Wydawnictwo Czarne
Data premiery: 30 października 2019
Wymiary: 125 mm × 195 mm
Liczba stron: 280
ISBN: 978-83-8049-935-5
Cena: 39,90 zł
Kup ze zniżką!
Cena e-booka: 31,90
  • 4 egz. książki „Strup. Hiszpania rozdrapuje rany” wygrywają: Grażyna Pielarz (Janów Lubelski), Małgorzata Styczeń (Chmielnik), Piotr Kasperowicz (Iława), Krystyna Mrozowska (Lutomiersk).

Fundatorem nagród jest Wydawnictwo Czarne.

Polecamy również nasze pozostałe konkursy.

Kupuj świetne e-booki historyczne i wspieraj ulubiony portal!

Regularnie do sklepu Histmaga trafiają nowe, ciekawe e-booki. Dochód z ich sprzedaży wspiera działalność pierwszego polskiego portalu historycznego. Po to, by zawsze był ktoś, kto mówi, jak było!


Sprawdź dostępne tytuły pod adresem: https://histmag.org/sklep
Napisz komentarz
Regulamin komentarzy

Gość: Grażyna |

"Hiszpania rozdrapuje rany" już dotarła . Dziękuję :)Odpowiedz
Magdalena Mikrut-Majeranek

Redaktor naczelna Histmag.org. Doktor nauk humanistycznych, kulturoznawca, historyk i dziennikarz. Autorka monografii "Historia Rozbarku i parafii św. Jacka w Bytomiu" oraz współautorka książek "Miasto jako wielowymiarowy przedmiot badań" oraz "Polityka senioralna w jednostkach samorządu terytorialnego", a także licznych artykułów naukowych. Miłośniczka teatru tańca współczesnego i dobrej literatury.

Wolna licencja – ten materiał został opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 Polska.

Redakcja i autor zezwalają na jego dowolny przedruk i wykorzystanie (również w celach komercyjnych) pod następującymi warunkami: należy wyraźnie wskazać autora materiału oraz miejsce pierwotnej publikacji – Portal historyczny Histmag.org, a także nazwę licencji (CC BY-SA 3.0) wraz z odnośnikiem do jej postanowień. W przypadku przedruku w internecie konieczne jest także zamieszczenie dokładnego aktywnego odnośnika do materiału objętego licencją.

UWAGA: Jeśli w treści artykułu nie zaznaczono inaczej, licencja nie dotyczy ilustracji i filmów dołączonych do materiału – w kwestii ich wykorzystania prosimy stosować się do wskazówek w opisie pod nimi lub – w razie ich braku – o kontakt z redakcją: redakcja@histmag.org