Opublikowano
2019-02-04 17:51
Licencja
Prawa zastrzeżone

Rusza nabór do IX edycji Grant Oral History!

Ośrodek „Pamięć i Przyszłość” ogłasza nabór wniosków do IX edycji konkursu „Grant Oral History”. Zgłoszenia przyjmowane będą do 14 lutego 2019 r.


IX edycja Grant Oral History!

Konkurs adresowany jest do studentów i absolwentów uczelni wyższych, zajmujących się w swoich badaniach tematyką związaną z powojenną historią Wrocławia lub polskich Ziem Zachodnich i Północnych z wykorzystaniem metody historii mówionej.

W ramach przyznanych grantów laureaci będą musieli zebrać 10 relacji świadków powojennej historii Wrocławia lub polskich Ziem Zachodnich i Północnych.

Pod pojęciem relacji rozumiemy nagrany wywiad biograficzny przeprowadzony ze świadkiem historii, oraz jego dokładną transkrypcję. Wszystkie dokumenty i potrzebne formularze można znaleźć na naszej stronie – mówią organizatorzy.

IX edycja Grant Oral History! W zeszłorocznej edycji laureatką konkursu została m.in. dr Aleksandra Paprot-Wielopolska, która zrealizowała projekt „Krajobraz kulturowy Żuław a praca rolnika w narracjach powojennych osadników zamieszkałych na obszarach wiejskich”.

W swojej pracy skupiłam się na gromadzeniu relacji świadków, którzy po przesiedleniu kontynuowali rodzinne tradycje rolnicze, prowadząc własne gospodarstwo. Rolnicy byli zachęceni urodzajnością ziem żuławskich, ale musieli też zmagać się z żywiołem wody w regionie. Dopiero z biegiem lat nabrali doświadczenia w pracy na terenach zagrożonych powodziami – mówi dr Paprot-Wielopolska.

Zgłoszenia przyjmowane są do 14 lutego. Potem nastąpi pierwsza weryfikacja, po której wybrane osoby zostaną zaproszone na rozmowę. Ośrodek „Pamięć i Przyszłość” ogłosi wyniki 6 marca 2019 r.

Więcej informacji na stronie internetowej www.zajezdnia.org.

Napisz komentarz
Regulamin komentarzy
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Mat. pras.

Ten news powstał w oparciu o informację prasową lub inne materiały poddane opracowaniu redakcyjnemu.

Prawa zastrzeżone – ten materiał jest chroniony przez przepisy prawa autorskiego.

Kopiowanie, przedrukowywanie (poza dozwolonymi prawnie wyjątkami) wyłącznie za zgodą redakcji: redakcja@histmag.org