Autor: Kinga Dorbach
Tagi: Opinie, Doktoranci, Studenci, Polska, Warmia i Mazury
Opublikowany: 2009-05-14 19:32
Licencja: wszystkie prawa zastrzeżone

Sejmik studentów i doktorantów na XVIII PZHP

W ramach XVIII Powszechnego Zjazdu Historyków Polskich w Olsztynie odbędą się także dwie imprezy skierowane bezpośrednio do młodszych badaczy historii – sejmik studentów oraz sejmik doktorantów. Inicjatywy te przedstawia ich koordynatorka, Kinga Dorbach.
REKLAMA

Podczas XVIII Powszechnego Zjazdu Historyków Polskich w Olsztynie planujemy obrady dwóch sejmików – studenckiego i doktoranckiego, które przewidziano na 18 i 19 września. Ich uczestnicy wymienią się własnymi doświadczeniami, obserwacjami oraz wynikami badań nawiązując do głównego hasła zjazdowego Powrót do źródeł. Zgodnie ze zwyczajem zjazdów studenckich, sejmik studencki będzie obradował w sekcjach poszeregowanych chronologicznie oraz tematycznie (sekcja historii starożytnej, sekcja mediewistyczna, sekcja historii nowożytnej, sekcja historii XIX wieku, sekcja historii XX wieku, sekcja historii wojskowości, sekcja historii Kościoła), natomiast struktura organizacyjna sejmiku doktoranckiego będzie uzależniona od liczby zgłoszeń do merytorycznej dyskusji.

Zapraszamy wszystkich – studentów i doktorantów – do wzięcia udziału w tym największym spotkaniu historyków profesjonalistów i miłośników historii. To jedyna okazja do spotkania wybitnych badaczy i pedagogów, którzy znani są z pisanych przez siebie książek. To także najlepszy moment do odwiedzenia uroczego, chyba najpiękniejszego kampusu w Polsce. Czekają na Was nie tylko możliwości wzięcia udziału w dyskusji i przysłuchiwania się obradom luminarzy nauki historycznej, lecz również imprezy towarzyszące, w których jako pełnoprawni uczestnicy będziecie mogli wziąć udział i których zapowiedzi sukcesywnie będą się pojawiać na stronie zjazdowej.

Powszechny Zjazd odbędzie się w tym samym miejscu, co niedawny Ogólnopolski Zjazd Historyków Studentów.

Przypominamy, że studentów i doktorantów nie obowiązuje opłata wpisowa, a koszty noclegów i wyżywienia zostały skalkulowane na minimalnym poziomie. Wszystkich zainteresowanych, żądnych wiedzy, dyskusji oraz wymiany poglądów serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Zjeździe.

Zobacz też

Zredagował: Kamil Janicki

REKLAMA
Śledź nas!
Komentarze

O autorze
Kinga Dorbach
Magister historii, absolwentka Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, doktorantka w Pracowni Archiwistyki, Edytorstwa i Informatyki Historycznej. Poprzednia prezes Studenckiego Koła Naukowego „Historikon”, współorganizator XVII Ogólnopolskiego Zjazdu Historyków Studentów w Olsztynie i koordynator sekcji studenckiej i doktoranckiej na XVIII Powszechnym Zjeździe Historyków.

Wszystkie teksty autora
Pierwszy polski portal historyczny
ISSN: 1896-8651
Wydawca portalu
Michał Świgoń PROMOHISTORIA
ul. Koźmiana 2/89
01-606 Warszawa
NIP 626-281-54-56
Numer konta: PL 33 1140 2004 0000 3802 7410 0716
Patronaty
Jak uzyskać patronat
Kontakt z redakcją
Mateusz Balcerkiewicz
redaktor naczelny
Reklamuj się u nas
Oferta reklamowa
Konkursy
Nasze konkursy