Serial TVP „Korona królów” – Jadwiga i Władysław Jagiełło zasiądą na polskim tronie!

opublikowano: 2019-08-14 17:18
wolna licencja
poleć artykuł:
„Korona królów”, czyli hitowy serial historyczny TVP, wchodzi w nowy etap, którego głównymi bohaterami będą Jadwiga Andegaweńska i Władysław Jagiełło. Jak doszło do tego, że litewski władca poślubił córkę Ludwika Węgierskiego? Jak rodziła się potęga dynastii Jagiellonów? Tego wszystkiego dowiesz się z naszych artykułów!
REKLAMA

Zobacz też: Tematy Histmag.org - jeśli nie wiesz od czego zacząć!

„Korona królów” – dowiedz się więcej o 1 i 2 serii serialu:

„Korona królów” – seria 3: informacje i opinie

„Korona królów” stała się jednym z najgłośniejszych seriali telewizyjnych Telewizji Polskiej w ostatnich latach, przyciągającym do historii tysiące telewidzów. Przeczytaj recenzje, opinie o produkcji, rozważania o historyczności telenoweli, streszczenia odcinków, galerie bohaterów i inne informacje o produkcji.

„Korona królów” – Jadwiga Andegaweńska, święta polska królowa

Jadwiga Andegaweńska, bohaterka trzeciej serii „Korony królów”, była córką Ludwika Węgierskiego i Elżbiety Bośniaczki, a jednym z jej pradziadków był król Polski Władysław Łokietek. Jak węgierska księżniczka stała się polską królową? Czym zasłynęła w historii? Dlaczego została świętą? I dlaczego powinniśmy nazywać ją... królem? Tego wszystkiego dowiesz się z poniższych artykułów.

„Korona królów” – Władysław Jagiełło, litewski książę na polskim tronie

Władysław Jagiełło, drugi główny bohater najnowszej serii „Korony królów” był wielkim księciem litewskim, który dla nawiązania sojuszu z Polską zdecydował się na chrzest, poślubienie Jadwigi i zasiądnięcie z nią na polskim tronie. Jagiełło był jednym z najważniejszych władców Polski w średniowieczu i ojcem dynastii, która w ciągu stu lat zasiadła na kilku tronach europejskich. Jak wyglądała jego historia? Zobacz artykułu publikowane w naszym serwisie.

„Korona królów” – bohaterowie serialu

Serial historyczny TVP „Korona królów” przypomina wiele postaci, które żyły i działały w czasach, w których dzieje się akcja opowieści. Kim była rodzina Jagiełły? Kto odgrywał najważniejszą rolę w ówczesnej polityce? Przeczytaj artykuły na ten temat.

„Korona królów” – Jagiellonowie i ich czasy

Jagiellonowie to polsko-litewska dynastia królewska, która odegrała niezwykle ważną rolę w historii Europy Środkowo-Wschodniej w XV i XVI wieku. Kim byli jej przedstawiciele? Jak zbudowano potęgę tego rodu? Dlaczego Polska czasów jagiellońskich przeżywała swój „złoty wiek”? Zapraszamy do lektury artykułów poświęconych tym tematom.

Polecamy książkę Marka Telera – „Kobiety króla Kazimierza III Wielkiego” :

Marek Teler
„Kobiety króla Kazimierza III Wielkiego”
Wydawca:
PROMOHISTORIA [Histmag.org] i Wydawnictwo CM
Okładka:
miękka, wymiary książki: 147 x 210
Liczba stron:
128 + 12 stron wkładki z ilustracjami
Format:
książki: 147 x 210
Format ebooków:
PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN:
978-83-65156-22-8 e-book / 978-83-66022-40-9 papier

Książkę można też kupić jako e-book, w cenie 14,90 zł. Przejdź do możliwości zakupu e-booka!

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Redakcja
Redakcja Histmag.org

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone